Wnętrza
WNĘTRZA

Lofty w Nowej Papierni. Nowe mieszkanie pokazowe

  • Komentarze

Mieszkanie pokazowe - soft loft New Line. Architektura wnętrz

Soft loft w apartamentowcu New Line, Wrocław. Biel i szarości, fakturalny dywan, szklane ściany

Fot: KZ
  • Archiotektura wnetrz salonu. Beton architektoniczny w New Line
  • Architektura wnętrz New Line: stara cegła i beton architektoniczny
  • Mieszkanie pokazowe - soft loft New Line. Architektura wnętrz

Beton architektoniczny i cegła. Architektura wnętrz soft – loftów Nowej Papierni we Wrocławiu

Pokazowe mieszkanie we wroclawskim apartamentowcu New Line zostało zaprezentowane pod koniec grudnia 2014. Firmowana przez Nową Papiernię architektura wnętrz bazuje na podstawowych skojarzeniach wywoływanych przez hasła „loft”. Jest trochę industrialnie, ale bardzo grzecznie. Przeważają jasne, stonowane kolory.  Dużo jest bieli i szarości. Beton architektoniczny wydaje się gładki i estetyczny. Blada, zimna kolorystyka została przełamana rudymi odcieniami cegły. Architektura wnętrz jest neutralna i aż prosi się o mocne detale, które nadadzą indywidualność przestrzeni. Takie podejście ma pozwolić nabywcom na ukształtowanie wyrazu mieszkania, choć apartament nigdy nie stanie się szorstko-industrialnym loftem.   
We wnętrzu mieszkania pokazowego D212 ważne role przypadły tkaninom. Ciężkie draperie  zasłon mogą w każdej chwili przesłonić duże okna i portfenetry. Kiedy przesłony są rozsuniete, światło wędruje po mieszkaniu, a do korytarzy dociera przez drzwi z matowego szkła.

Architektura wnętrz: kuchnia w centrum domu

Kuchnia została zaprojektowana w taki sposób, że można ją obejść dookoła. Stała się w ten sposób centrum mieszkania pokazowego o powierzchni 64 mkw i dziesięciometrowy taras. Architektura wnętrz ma zainteresować potencjalnych nabywców mieszkań w nowym apartamentowcu. Prace budowlane w New Line mają się zakończyć w marcu 2015.

do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.