Wnętrza
WNĘTRZA
Kawalerka 19 mkw z meblami IKEA

Małe mieszkania i kawalerki. Jak PL.architekci meblami IKEA zaaranżowali nietypową kawalerkę na wynajem.

 • Komentarze

Kawalerki i małe mieszkania. Jak PL.architekci meblami Ikea zaaranżowali nietypową kawalerkę na wynajem

Głównym pomysłem na aranżację kawalerki było zamkniecie w szafie wszystkich elementów, mogących zagracić małe mieszkanie. Sprzęty kuchenne schowane są za białymi frontami zabudowy. Część kuchenną z blatem roboczym schowano za rozsuwanymi drzwiami. Dzięki temu kuchnia, gdy nie jest użytkowana, nie przytłacza małego mieszkania.

Fot: materiały prasowe
 • male-mieszkania-kawalerki-meble-lkea-pl-architekci/male-mieszkania-kawalerki-meble-lkea-pl-architekci_01
 • male-mieszkania-kawalerki-meble-lkea-pl-architekci/male-mieszkania-kawalerki-meble-lkea-pl-architekci_02
 • male-mieszkania-kawalerki-meble-lkea-pl-architekci/male-mieszkania-kawalerki-meble-lkea-pl-architekci_03
 • male-mieszkania-kawalerki-meble-lkea-pl-architekci/male-mieszkania-kawalerki-meble-lkea-pl-architekci_04
 • male-mieszkania-kawalerki-meble-lkea-pl-architekci/male-mieszkania-kawalerki-meble-lkea-pl-architekci_05
 • male-mieszkania-kawalerki-meble-lkea-pl-architekci/male-mieszkania-kawalerki-meble-lkea-pl-architekci_06
 • male-mieszkania-kawalerki-meble-lkea-pl-architekci/male-mieszkania-kawalerki-meble-lkea-pl-architekci_07
 • male-mieszkania-kawalerki-meble-lkea-pl-architekci/male-mieszkania-kawalerki-meble-lkea-pl-architekci_08
 • male-mieszkania-kawalerki-meble-lkea-pl-architekci/male-mieszkania-kawalerki-meble-lkea-pl-architekci_09
 • male-mieszkania-kawalerki-meble-lkea-pl-architekci/male-mieszkania-kawalerki-meble-lkea-pl-architekci_10
 • male-mieszkania-kawalerki-meble-lkea-pl-architekci/male-mieszkania-kawalerki-meble-lkea-pl-architekci_12
 • male-mieszkania-kawalerki-meble-lkea-pl-architekci/male-mieszkania-kawalerki-meble-lkea-pl-architekci_13
 • male-mieszkania-kawalerki-meble-lkea-pl-architekci/male-mieszkania-kawalerki-meble-lkea-pl-architekci_14
 • male-mieszkania-kawalerki-meble-lkea-pl-architekci/male-mieszkania-kawalerki-meble-lkea-pl-architekci_15
 • male-mieszkania-kawalerki-meble-lkea-pl-architekci/male-mieszkania-kawalerki-meble-lkea-pl-architekci_16
 • male-mieszkania-kawalerki-meble-lkea-pl-architekci/male-mieszkania-kawalerki-meble-lkea-pl-architekci_17
 • male-mieszkania-kawalerki-meble-lkea-pl-architekci/male-mieszkania-kawalerki-meble-lkea-pl-architekci_18

Meble IKEA. Kawalerki i małe mieszkania na wynajem. Pl.architekci zaprojektowali kawalerkę 19 m2 na wynajem. Dzięki meblom IKEA udało się stworzyć komfortowe i tanie w eksploatacji wnętrze. Świetny pomysł na małe mieszkanie!

Kawalerki i małe mieszkania na wynajem. Zaprojektowana przez Pl.architekci kawalerka o powierzchni 19 mkw zlokalizowana jest na poddaszu jednej z poznańskich kamienic.

Kawalerki i małe wnętrza jak zaprojektować mieszkanie na wynajem

Architekci poproszeni zostali o zaprojektowanie wnętrza o powierzchni 19,3 mkw. W planach inwestorów jest wynajem kawalerki, więc nie chcieli wydawać fortuny na aranżację wnętrza. Aby zmieścić się w ograniczonym budżecie, a przy okazji stworzyć komfortowe rozwiązania w małym wnętrzu autorzy projektu zdecydowali się na aranżację kawalerki meblami IKEA.

Kawalerki i małe mieszkania – większość zabudowy to przerobione meble Ikea

Wyposażenie kawalerki na wynajem meblami Ikea ma co najmniej dwie zalety. Po pierwsze w przypadku mieszkania na wynajem koszty aranżacji były bardzo niskie. Pod drugie zaś w razie zniszczeń mebli przez najemców łatwo wymienić zużyte elementy. Pl.architekci niemal 90 procent elementów meblarskich zaprojektowali z mebli Ikea. Niektóre, zostały tylko zmodyfikowane przez zaprzyjaźnionego stolarza.

PL.architekci zamknęli wnętrze w szafie

Głównym pomysłem na aranżację kawalerki było zamkniecie w szafie wszystkich elementów, mogących zagracić małe mieszkanie. Sprzęty kuchenne schowane są za białymi frontami zabudowy. Część kuchenną z blatem roboczym schowano za rozsuwanymi drzwiami. Dzięki temu kuchnia, gdy nie jest użytkowana, nie przytłacza małego mieszkania.

Małe wnętrze – tutaj wszystko musi mieć swoje miejsce

Architekci postarali się o to, aby wszystkie rzeczy miały swoje miejsca: każda wnęka czy szczelina została wykorzystana na schowki – nawet miotła i deska do prasowania umieszczone są w konkretnym miejscu. Pod sufitem znalazło się miejsce na pojemne szafy rzeczy rzadziej używane. Łącznie wszystkie szafy w kawalerce na wynajem mają prawie 12 metrów sześć. pojemności. Aby ułatwić orientację w tym co kryją kolejne zabudowy kawalerki architekci nakleili na fronty żółte piktogramy. W ten sposób dodano żartobliwego wyrazu całemu mieszkaniu oraz nadano indywidualnego charakteru masowym meblom Ikei

Małe wnętrze optycznie powiększone lustrami

Ściana z drzwiami wejściowymi do kawalerki została oklejona lustrem. Taki prosty zabieg doświetlił małe wnętrze i optycznie podwoił niemal metraż mieszkania. Także w łazience zabudowa nad umywalką w całości wykonana jest z frontów z lustrami, za którymi są półki na kosmetyki. W przestrzeni kawalerki na wynajem dominuje biel oraz deska sosnowa, którą użyto także na ścianie z wysoką zabudową. Dzięki temu duży element meblarki nie przytłacza i odbiera się go jako element wolnostojący.

przeczytaj rowniez
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 26.11.2013 15:15
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.