archirama.pl

Małe mieszkanie dla kawalera

Czerwone cegły, miedź i beton, a do tego nietypowa w małym mieszkaniu czarna ściana. To kawalerka zaprojektowana przez Annę Krzak

Duża kuchnia w małym mieszkaniu

Duża kuchnia w małym mieszkaniu - to rzadko spotykane zestawienie, zwłaszcza w mieszkaniu kawalera. Projekt aranżacji wnętrz Anna krzak

Fot: Vandersanden, materiały prasowe. Projekt Anna Krzak

Nieduże mieszkanie dla jednego lokatora, czyli popularna kawalerka – nic eksteremalnie małego w rodzaju tzw. „mikropaartamentów” o powierzchni 16 mkw, oferowanych w portalach ogłoszeniowych dużych miast. Raczej zgrabne mieszkanko we współczesnym budownictwie. Taki był punkt wyjścia dla krakowskiej architektki wnętrz Anny Krzak. Projektantka mówiąc o swoich specjalnościach podkreśla, że ceni mieszkania „szyte na miarę”, dla konkretnego użytkownika.

Mieszkanie dla kawalera jest połączeniem modnych we współczesnej architekturze wnętrz motywów z nawiązaniami do tradycji.  Choć za oknami garsoniery są typowe budynki mieszkaniowe z XXI wieku, szumnie określane jako apartamentowce, mieszkanie miało mieć w sobie coś z loftu albo wnętrza starej kamienicy. Na wpół industrialny, na wpół klasyczny efekt osiągnięto przede wszystkim przez połączenie materiałów. Wizualnie we wnętrzu dominuje czerwona cegła. Ważnym elementem mieszkania jest ścianka działowa z wyeksponowanym budulcem. Rytm bloków i rysunek fug są dekoracją samą w sobie. Ścianka pełni przede wszystkim praktyczną funkcję, wydzielając kuchnię – bardzo dużą jak na męskie, jednoosobowe mieszkanie. To nie tylko miejsce przygotowywania posiłków, ale wygodna jadalnia. Stojaki na wino pozwalają na przechowywanie podręcznego zapasu trunków.
Wnętrze kuchni jest „ceglane” z obu stron. Nie ma wiszących szafek, więc ściana jest w pełni wyeksponowana.

W salonie ciepły odcień cegły został zestawiony z szarymi, betonowymi okładzinami i meblami w podobnym odcieniu.
Nietypowo ulokowano kąt do pracy i przyjmowania gości; w głębi mieszkania, tyłem do okna. Siedzące przy stole osoby mają przy sobie gładką, czarną ścianę.
Ważny elementem wystroju są dobrane do charakteru wnętrza lampy, między innymi metalowe, w kolorze czerwonej miedzi.


Autor: KZ
Zdjęcia: Vandersanden, materiały prasowe. Projekt Anna Krzak
Data publikacji: 6.10.2016 16:05

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.