archirama.pl

Małe mieszkanie dla letników

Małe mieszkanie w Niechorzu zaprojektowała pracownia architektoniczna Atelier Starzak Strebicki

Małe mieszkanie dla letnika

Małe mieszkanie w Niechorzu, widok na pomieszczenie z aneksem kuchennym, w głębi sypialnia

Fot: Atelier Starzak Strebicki

Mieszkaniu, nazywanemu zgodnie z obowiązującą modą „wakacyjnym apartamentem” bliżej właściwie do kawalerki. Cały lokal ma powierzchnię 35 metrów. Został zaprojektowany jako małe mieszkanie wynajmowane w sezonie wczasowiczom. Takie przeznaczenie zadecydowało o ukształtowaniu tej przestrzeni nieco inaczej, niż w przypadku typowego mieszkania. Z jednej strony wnętrze ma mieć możliwie najbardziej uniwersalny charakter. Zależnie od potrzeb może służyć różnej liczbie osób, od dwóch do pięciu, a więc typowym grupom letników, od pary do rodziny z trójką dzieci. Z drugiej strony inwestorom najwyraźniej zależało na praktycznych, niedrogich rozwiązaniach.

Architektura wnętrz

Mieszkanie podzielono na dwie przestrzenie. Przesuwne drzwi w razie potrzeby oddzielają sypialnie od kuchni. To ostatnie pomieszczenie tez jest wyposażone w kanapę i może służyć jako druga sypialnia. W dzień całe wnętrze może być połączone, a więc wydaje się bardziej przestronne. Łóżka na kółkach można swobodnie przesuwać. Wszystko to ułatwia dostosowanie wnętrza do bieżących potrzeb. Białe ściany tworzą neutralne tło, na którym wyeksponowano kolorowe bryły mebli. Nasycone żółcienie i głęboki odcień niebieskiego, różowy dywan, czarne dodatki – słowem, suprematyzm nad morzem.

Małe mieszkanie praktycznie

Mieszkanei dla letników ma przede wszystkim zarabiać, nie mogło być więc zbyt drogie ani wymagac częstych napraw. Projektanci sięgnęli po materiały łatwe do utrzymania w czystości takie jak skeljka szalunkowa i kamień. Gładki granit na podłodze jest odporny, nie brudzi się, nie nasiąka. Do tego kanapa z najbardziej znanego w kraju szwedzkiego sklepu, solidne krzesełka, białe kafelki na ścianie. Ten charakter podkreślają jeszcze wiszące lampy bez abażurów. Wnętrze jest proste, a w porównaniu z typową nadmorską kwaterą wygląda nowocześnie.  Autorzy: Atelier Starzak Strebicki
Lokalizacja: Niechorze, Polska
Projekt: 2013 - 2014
Realizacja: jesień 2016
Powierzchnia: 35 mkw

Autor: KZ
Zdjęcia: Atelier Starzak Strebicki
Data publikacji: 28.11.2016 11:19

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.