archirama.pl

Małe mieszkanie. Jak je powiększyć?

Przemyślana architektura wnętrz może „powiększyć” małe mieszkanie. Sprawdza się minimalizm i staranny dobór mebli. Niektóre sprzęty, takie jak biurko - łóżko projektowane są specjalnie do małych pokoi

Drzwi przesuwne do małego mieszkania. Współczesna architektura wnętrz

Drzwi przesuwne zamiast tradycyjnych

Fot: Häfele

Małe mieszkanie – proste bryły i jasne kolory

Odpowiedni dobór kolorów nie zwiększy wprawdzie dostępnej powierzchni, ale może sprawić, że małe mieszkanie będzie się wydawało większe. Najprostszym zabiegiem jest zmiana kolorystyki. W niewielkich wnętrzach najlepiej sprawdzają się jasne barwy i dodatki. Nadmiar mebli wywołuje wrażenie chaosu, lepiej więc zdecydować się na zwarte, proste bryły i schować w nich większość przedmiotów. Im mniej rzeczy na wierzchu, tym lepiej. W małym wnętrzu minimalizm to najbardziej efektywna postawa. Mniej mebli, mniej dekoracyjnych przedmiotów, łączenie funkcji ułatwiają życie – choć często rezygnacja z bibelotów jest trudna...

Wielofunkcyjne meble

Architekci i designerzy od lat projektują wielofunkcyjne meble. Jednym z dostępnych na rynku obiektów jest system okuć Tavoletto. Zastosowany został w meblu, który jest równocześnie biurkiem i łóżkiem.
Materac łóżka, gdy ma być złożony, obraca się o 90 stopni i przylega do tylnej ściany mebla. Blat biurka opuszcza się w pionie i znajduje się pod łóżkiem, gdy to jest rozłożone.

Drzwi i drzwiczki przesuwne

Systemy drzwi przesuwnych zabierają tylko to miejsce, które łączy się z powierzchnią ściany. Jeśli brak miejsca na przesunięcie skrzydła, pozostają jeszcze drzwi harmonijkowe. Również przesuwne drzwiczki szafek mogą poprawić wygodę korzystania z mebli – otwarte drzwiczki nie grożą już wypadkiem nawet przy porannym, gorączkowym miotaniu się po ciasnawej kuchni.

Dobra organizacja to podstawa

Wysuwane koszyki i półki, systemy do szafek narożnych pomagają w wykorzystaniu dostępnej przestrzeni w całości i ułatwiają dostęp do naczyń, przypraw i zapasów.

Autor: KZ
Zdjęcia: Häfele
Data publikacji: 17.12.2014 16:10

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.