archirama.pl

Małe mieszkanie – loft w Hiszpanii. GALERIA

Proste, białe bryły mebli, trochę drewna i 28 mkw małego mieszkania. Loft Zurita to czysty minimalizm w architekturze Hiszpanii

Loft Zurita w Hiszpanii

Małe mieszkanie według architektów z hiszpańskiej pracowni architektonicznej BERIOT-BERNARDINI ARQUITECTOS

Fot: Yen Chen

Architektura wnętrz Zurita Loft jest prosta, ale inwestorowi zależało na efekcie. W małym mieszkaniu pojawiła się bryła-góra, wyrazisty ciąg drewnianych schodów prowadzących na antresolę. Schody zdecydowanie dominują we wnętrzu, znalazły się na środku mieszkania. Czy nie przeszkadzają w normalnym użytkowaniu małego mieszkania?

Na pewno wyraźnie dzielą przestrzeń -  z jednej strony wąski korytarz, z drugiej kuchnia. Część kuchenna została ujęta w wyrazistą ramę. Wyłożona drewnem wnęka jest podświetlona, plastycznie ukształtowana bryła sprawia wrażenie minimalistycznej rzeźby w białym galeryjnym pudełku. W małym mieszkaniu powstała w ten sposób zgrabna kuchnia – nie półka z ekspresem do kawy i lodówką na dwa kubki jogurtu, tylko niewielki kuchenny warsztat. W zabudowę kuchni wbudowano zmywarkę, piekarnik, zlew i blat roboczy.

Antresola to miejsce do spania i podręczny magazyn. Jak zwykle w przypadku małych mieszkań, kluczem jest dyscyplina. Projektanci, Miguel Bernardini Asenjo i Aurelie Beriot, w architekturze wnętrz ograniczyli się do dwóch materiałów, gładkiej białej płyty i jasnego drewna. Bryły mebli to prostopadłościany bez zbędnej dekoracji, meble są nieliczne. Obok schodów znalazło się miejsce dla małego stolika z wsuwanymi siedziskami.
 

Lokalizacja: Calle Zurita, Barrio Lavapiés, Madryt, Hiszpania
Projekt:  Miguel Bernardini Asenjo, Aurelie Beriot.
Współpraca:  Jorge Consuegra
Powierzchnia: 28 mkw
realizacja: 2014
Zdjęcia: Yen Chen    
Więcej informacji: beriotbernardini.blogspot.com.es
www.beriotbernardini.net

Autor: Krzysztof Zięba
Zdjęcia: Yen Chen, Beriot, Bernardini arquitectos
Data publikacji: 10.09.2014 13:12

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.