archirama.pl

Marbet Style zmienia styl. Nowe kolekcje zaprojektowane przez Tomasza Augustyniaka

Marbet Style to kolejna Polska marka meblarska, która uznała, że zatrudnienie projektanta może przynieść wymierne korzyści. Efekt? Dwie kolekcje mebli wypoczynkowych nawiązujące do wzornictwa lat 50. i 60. ubiegłego wieku

Marbet Style zmienia styl. Nowe kolekcje zaprojektowane przez Tomasza Augustyniaka

Marbet Style to kolejna Polska marka meblarska, która uznała, że zatrudnienie projektanta może przynieść wymierne korzyści. Efekt? Dwie kolekcje mebli wypoczynkowych nawiązujące do wzornictwa lat 50. i 60. ubiegłego wieku.

Fot: materiały prasowe

Do stworzenia nowych kolekcji FIN i NEON marka Marbet Style zatrudniła Tomasza Augustyniaka. Designer zainspirował się polskim wzornictwem lat 50. i 60. ubiegłego wieku.

Meble z kolekcji FIN i NEON przeznaczone są przede wszystkim do przestrzeni publicznej. Nowe kolekcje Marbet Style to lekkie bryły o prostych liniach wykonane z naturalnych materiałów: do tapicerowania mebli z obydwu kolekcji wykorzystano wysokogatunkową wełnę – produkowana i barwiona na zamówienie producenta przez działający od ponad pół wieku zakład włókienniczy z Bielska-Białej.

Bazą mebli z kolekcji FIN jest drewniana sklejka gięta w jednej płaszczyźnie. Zestaw mebli FIN składa się z fotela, dwu- oraz trzyosobowej sofy i stolika. Proste linie oraz czarny kolor drewnianych nóg przypominają formy mebli, telewizorów i radioodbiorników z lat 60. ubiegłego wieku. Kolory obić siedzisk oraz profilowane kształtki sklejkowe w naturalnych brązach: odcieniach dębu, orzecha amerykańskiego i brzozy dają możliwość dopasowania kolekcji do każdego wnętrza. Sofy i fotele FIN dostępne są w wersji z podłokietnikami lub bez nich, na podstawie drewnianej w kolorze czarnym lub metalowej – chromowanej. Stoliki produkowane są w dwóch rozmiarach – z blatem kwadratowym: 70 cm x 70 cm, lub prostokątnym: 120 cm x 70 cm. Przeznaczone są do aranżacji otwartych przestrzeni, poczekalni czy gabinetów, ale sprawdzą się również w prywatnych mieszkaniach.

Kolekcja NEON – fotele kubełkowe prosto z czarno-białego filmu

NEON natomiast to fotele kubełkowe w trzech rozmiarach: S, M i L, ale o tej samej wysokości nóg. Trzy różne wersje gabarytowe sprawiają, że mebel wpisuje się w różne przestrzenie: od małych powierzchni do reprezentacyjnych gabinetów. Fotel NEON zakłada także możliwość wyboru różnych rodzajów podstaw. Dla wszystkich trzech rozmiarów przewidziana została podstawa w formie nóżek stalowych lub drewnianych (w kolorze dębu lub buku). Dodatkowo, dla foteli w rozmiarze S możliwy jest dobór podstawy talerzowej, wykonanej ze stali szczotkowanej. Meble wyposażone zostały w ślizgacze z tworzywa zapobiegające rysowaniu podłogi.

Autor: Dorota Tomaszewska
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 13.11.2013 13:41

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.