Wnętrza
WNĘTRZA

Meble biurowe na tle betonowej ściany

  • Komentarze

Beton architektoniczny na ścianach i suficie. Nowy showroom Actiu w Warszawie

Meble Actiu w pierwszym salonie wystawienniczym marki otwartym w Polsce. Beton architektoniczny na ścianach i suficie. Nowy showroom Actiu w Warszawie

Fot: ACTIU - materiały prasowe
  • Architektura wnętrz dla Actiu: minimalizm i modny beton
  • Meble biurowe Actiu. Bryły proste, kolory - stonowane, chłodna elegancja
  • Meble biurowe Actiu. Dominuje złamana biel i czerń
  • Beton architektoniczny na ścianach i suficie. Nowy showroom Actiu w Warszawie

Hiszpańska firma Actiu, specjalizująca się w meblach biurowych, otworzyła salon w Warszawie. W archittekturze wnętrz dominuje beton architektoniczny

Meble biurowe

Firma Actiu, produkująca meble i krzesła biurowe otworzyła pierwszy w Europie Środkowej showroom. Partnerem strategicznym Actiu w Polsce jest firma Marro. Salon mieści się na warszawskim Żoliborzu przy ulicy Marii Kazimiery 18.

Beton architektoniczny

Architektura wnętrz ukształtowana przez studio projektowe Actiu jest zdecydowanie minimalistyczna. Projektanci postawili przede wszystkim na beton architektoniczny. Duże płyty tego materiału pokrywają ściany. Betonowy sufit, do tego równie szara podłoga, w rezultacie powstało „szare pudełko”, kojarzące się z współczesnym muzeum. Najmocniejszym akcentem jest wyrazista, ciemna bryła schodów. Zygzakowato wygięta forma jest zwarta, szklana barierka nie zaburza jej linii.
Rozmieszczone z rzadka meble biurowe w tej ascetycznej przestrzeni wyglądają jak eksponaty z kolekcji designu. Same w sobie nie są szczególnie fantazyjne – Actiu stawia raczej na chłodną, bezosobową elegancję i korporacyjny szyk. Biurowy charakter mają też kolory. Dominują wśród nich chłodne odcienie koloru niebieskiego, różne odcienie szarości i złamane biele. Są też intensywniejsze barwy, jak oranż, ale na próżno szukać bardziej szalonych wzorów czy kontrastowych zestawień barw.

Architektura wnętrz dla Google

Partnerem strategicznym Actiu w Polsce jest firma Marro. Meble współpracujących ze sobą przedsiębiorstw trafiły między innymi do polskich biur Google w Krakowie i Warszawie. Inne wspólne realizacje to wnętrza Pricewaterhouse Coopers w Warszawie oraz Brown Brothers Harriman w Krakowie.
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.