archirama.pl

Meble biurowe na tle betonowej ściany

Hiszpańska firma Actiu, specjalizująca się w meblach biurowych, otworzyła salon w Warszawie. W archittekturze wnętrz dominuje beton architektoniczny

Beton architektoniczny na ścianach i suficie. Nowy showroom Actiu w Warszawie

Meble Actiu w pierwszym salonie wystawienniczym marki otwartym w Polsce. Beton architektoniczny na ścianach i suficie. Nowy showroom Actiu w Warszawie

Fot: ACTIU - materiały prasowe

Meble biurowe

Firma Actiu, produkująca meble i krzesła biurowe otworzyła pierwszy w Europie Środkowej showroom. Partnerem strategicznym Actiu w Polsce jest firma Marro. Salon mieści się na warszawskim Żoliborzu przy ulicy Marii Kazimiery 18.

Beton architektoniczny

Architektura wnętrz ukształtowana przez studio projektowe Actiu jest zdecydowanie minimalistyczna. Projektanci postawili przede wszystkim na beton architektoniczny. Duże płyty tego materiału pokrywają ściany. Betonowy sufit, do tego równie szara podłoga, w rezultacie powstało „szare pudełko”, kojarzące się z współczesnym muzeum. Najmocniejszym akcentem jest wyrazista, ciemna bryła schodów. Zygzakowato wygięta forma jest zwarta, szklana barierka nie zaburza jej linii.
Rozmieszczone z rzadka meble biurowe w tej ascetycznej przestrzeni wyglądają jak eksponaty z kolekcji designu. Same w sobie nie są szczególnie fantazyjne – Actiu stawia raczej na chłodną, bezosobową elegancję i korporacyjny szyk. Biurowy charakter mają też kolory. Dominują wśród nich chłodne odcienie koloru niebieskiego, różne odcienie szarości i złamane biele. Są też intensywniejsze barwy, jak oranż, ale na próżno szukać bardziej szalonych wzorów czy kontrastowych zestawień barw.

Architektura wnętrz dla Google

Partnerem strategicznym Actiu w Polsce jest firma Marro. Meble współpracujących ze sobą przedsiębiorstw trafiły między innymi do polskich biur Google w Krakowie i Warszawie. Inne wspólne realizacje to wnętrza Pricewaterhouse Coopers w Warszawie oraz Brown Brothers Harriman w Krakowie.
Zdjęcia: ACTIU - materiały prasowe
Data publikacji: 19.05.2015 12:30

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.