Wnętrza
WNĘTRZA

Meble IKEA, kawa IKEA

  • Komentarze

Styl skandynawski w kawiarni IKEA

IKEA Cafe, achitektura wnętrz

Fot: Ikea - materiały prasowe
  • Styl skandynawski w kawiarni IKEA
  • Kawiarnia IKEA w Krakowie
  • Bar w kawiarni IKEA, Kraków

Szwedzka firma otwiera własne kawiarnie. IKEA Cafe działa już w Krakowie, Łodzi i Wrocławiu

Dawno, dawno temu IKEA zajmowała się po prostu sprzedażą składanych mebli. Najpierw podbiła rynek szwedzki, później stała się niemal synonimem stylu skandynawskiego w kolejnych krajach. Koncern eksperymentuje, poszerzając ofertę. Tak np. w 2013 rozpoczęła sprzedaż zestawów fotowoltaicznych, na początek w Wielkiej Brytanii, później na kolejnych rynkach. W 2014 roku w ofercie niektórych szwedzkich sklepów znalazły się polisy. W Polsce najnowsze propozycje nie są jeszcze dostępne, za to w sklepach IKEA popularnością cieszy się jedzenie, z charakterystycznymi klopsikami i lodami z samoobsługowego automatu na czele.

Kawiarnia IKEA. Architektura wnętrz

Firma stara się zatrzymać klientów w sklepie na dłużej. Nowym pomysłem jest IKEA Cafe. Kawiarnie powstają w wydzielonej przestrzeni sklepu. W 2015 roku w Polsce zaczęły działać trzy takie punkty, w sklepach w Krakowie, Łodzi i we Wrocławiu. Kawiarnie są stosunkowo niewielkie, a wystrój skromny. Meble są białe i szare, ściany pomalowano na kolor szaro-zielony. Wnętrze oświetlone jest diodami LED, dekoracyjny efekt dają zaś żarówki z widocznym żarnikiem, przypominające staroświeckie konstrukcje Edisona.
Niestety, kawiarnia nie jest wyposażona w łóżka, jak londyńska – tymczasowa – placówka firmy. Trochę szkoda, chyba wszyscy lubią śniadanie i kawę podane do łóżka. Co do łóżek - niedawno pisaliśmy o takim właśnie kinie w Poznaniu.

do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.