archirama.pl

Mieszkanie w skandynawskim stylu w sercu Goteborgu

Skandynawskie wnętrza stają się coraz popularniejsze w Polsce. Podejrzyj projekt mieszkania w skandynawskim stylu. Biały, nieduży, 60-metrowy, szwedzki apartament.

Białe skandynawskie mieszkanie

Białe skandynawskie mieszkanie w Goteborgu

Fot: Alvhem Mäkleri & Interiör / Fredrik Karlsson

Mieszkanie znajduje się w Goteborgu czyli drugim pod względem wielkości szwedzkim mieście, w kamienicy z przełomu XIX i XX wieku, na ostatnim piątym piętrze. Z okien mieszkania rozciąga się wspaniały widok na monumentalny kościół Oskara Friedricha. Ma około 60 metrów kwadratowych i składa się z dwóch pokoi. Ponadto w skład mieszkania wchodzi przestronna kuchnia, w której wedle szwedzkiej rozmiarówki pomieszczeń może bez problemu przebywać aż osiem osób.

>>Zobacz co przygotowała IKEA na wiosnę/lato 2012?

Mieszkanie jest bardzo jasne z ekspozycją południową, która gwarantuje maksymalną dawkę słońca przez cały dzień. Ściany są w tym samym kolorze, co większość mebli – białym, a wiekowa drewniana podłoga została odrestaurowana i pomalowana nieco zimniejszym, przechodzącym w szary odcieniem bieli. Z sypialni wychodzi się na balkon, o powierzchni 4,5 metra kwadratowego z widokiem na kościół i żywą kawiarnianą ulicę pięć pięter niżej. Balkon został tak zaadaptowany, aby zmaksymalizować przyjemność spędzania na nim czasu. Zamontowana została ławka, są krzesła i stolik przy którym można spożywać posiłki, całość udekorowana jest zielenią. Przestrzeń sypialni i salonu dzielą wysokie, białe drzwi przypominające szafę dwudrzwiową, a drewniane drzwi wejściowe zdobi szyba z kolorowych szkiełek.

>>Sypialnie w skandynawskim stylu

Zdjęcia: Alvhem Mäkleri & Interiör / Fredrik Karlsson
Data publikacji: 24.04.2012 11:14

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.