74-metrowe mieszkanie w sPlace Park zostało zaprojektowane w minimalistycznym, nieco ascetycznym stylu. Harmonijne wnętrza dopasowano do potrzeb i oczekiwań młodych miłośników podróży. Zaaranżowano je tak, by ponadczasowej prostocie towarzyszył przytulny klimat.
Przez przedpokój do…
Wizytówkę mieszkania stanowi korytarz – utrzymany w stylistyce, będącej połączeniem klasycznej bieli z drewnem i czarnym dodatkiem w postaci nowoczesnego stolika. Minimalistyczne lustro zostało nonszalancko oparte o ścianę. Wzrok przyciąga grafika, przełamująca panującą tu prostotę i nadająca wnętrzu unikatowy charakter.
Wnętrze dobrze zbalansowane
Lokatorzy zdecydowali się na nowoczesne połączenie kuchni z pokojem dziennym. Otwarcie wnętrza oraz zastosowanie bieli optycznie powiększyło przestrzeń. Co więcej, monochromatyczna zabudowa kuchenna w duecie z marmurem na ścianie nadaje pomieszczeniu klasy. Naturalny kamień wpisuje się w trend biophilic design, tak samo jak drewniana podłoga. Z kolei stół w towarzystwie krzeseł Whisbone Carla Hansena, przytula się do obu stref i pełni podwójną funkcję – jest miejscem spożywania posiłków oraz wygodnym aneksem jadalnym w salonie do przyjmowania gości. Nad nim umieszczono dwie lampy Louis Poulsen – będące subtelną ozdobą tej strefy.
W przestrzeni dziennej pierwsze skrzypce gra duży, jasnoszary narożnik, nad którym ulokowano industrialny kinkiet Flos. Naprzeciwko – szafka pod TV z serii String w stylu vintage. Dopełnieniem całości są dekoracyjne grafiki stanowią mocny akcent, przykuwający wzrok.
Na spokojny sen
Sypialnia stanowi kontynuację minimalistycznego projektu – królują tu proste formy, biele i szarości. Główną rolę odgrywa nowoczesne oświetlenie Ultralight, ulokowane nad łóżkiem. Niewielkie, czarne stoliki nocne stanowią doskonałe miejsce na ulubione lektury domowników. Garderoba znajduje się za przeszklonymi drzwiami idealnie współgrającymi z industrialnymi elementami aranżacji wnętrza.
Nowoczesna klasyka
W łazience również zdecydowano się na klasyczną biel z czarnymi dodatkami. Aby dodać jej charakteru, zestawiono ją jednak z powierzchnią imitującą beton – na ścianie oraz podłodze. To połączenie klasyki i nowoczesności tworzy luksusowy klimat. Co więcej, lokatorzy mogą cieszyć się zarówno wanną, jak i prysznicem.
Na cztery łapy
Pokój dziecięcy stanowi hołd dla… kotów. Tu również króluje ponadczasowa biel, ale w towarzystwie drewnianych dodatków. Łożko, podłoga i stylowe skrzynki na zabawki przełamują monochromatyczne wnętrze. Jednakże pierwsze skrzypce grają w nim ściany ozdobione tapetą w koty. Czarno-białe rysunki ocieplają pomieszczenie i wprowadzają do świata dziecięcej wyobraźni.
Więcej szczegółów na stronie: www.madama.pl.

-
Wnętrza publiczne pełnią wyjątkowo ważną rolę społeczną. Spędzony w nich czas ma duży wpływ na nasz nastrój i relacje, a co za tym idzie – na jakość życia. To, jak się prezentują, jest świadectwem klasy całej inwestycji. Te naprawdę dobrze zaprojektowane są udaną fuzją architektury, urbanistyki, designu i sztuki. Jak projektować tego rodzaju przestrzenie, pytamy architektki Agatę Frątczak i Marta Drzymałę, właścicielki pracowni MADAMA, specjalizującej się w tworzeniu wnętrz użyteczności publicznej. więcej
-
Moda na zdrowy tryb życia trwa. Miejsc, gdzie można go realizować jest coraz więcej. Jednym z nich jest przestrzeń Lush Life, zaprojektowana przez architektki z pracowni MADAMA, w której mieści się siłownia oraz salon odnowy biologicznej. Punkt zlokalizowany w Turku nieopodal Poznania wyróżnia się jednak dopracowanymi w każdym detalu wnętrzami, które sprawią, że łatwiej będzie zmobilizować się do regularnej aktywności. więcej
-
Jeśli chcesz, by wnętrze wyglądało szlachetnie i nietuzinkowo postaw na element wystroju, który na pierwszy rzut oka doda mu splendoru. więcej
-
Za projekt biura firmy Stalgast w Centrum Praskim Koneser odpowiada warszawska pracownia MADAMA. Architekci zadbali o to, by przestrzeń była spójna z unikatową historią tego miejsca. więcej
