archirama.pl

Montaż wentylacji mechanicznej bez uszczerbku dla estetyki wnętrza

Przed podjęciem decyzji o montażu wentylacji mechanicznej pojawia się wiele pytań i wątpliwości. Jedną z nich jest obawa przed nieestetycznym wyglądem elementów składowych instalacji, które zakłócą aranżację pomieszczeń. Nic bardziej mylnego! Sekret tkwi w profesjonalnym projekcie i niewidocznych kanałach wentylacyjnych.

Montaż wentylacji mechanicznej bez uszczerbku dla estetyki wnętrza

VASCO

MONTAŻ WENTYLACJI MECHANICZNEJ

Nowoczesny system wentylacji mechanicznej zaprojektowany z myślą o potrzebach domu jednorodzinnego, powinien być niewidoczny, szczelny oraz trwały. Jego sercem musi być łatwy w obsłudze i bezproblemowy rekuperator, który tłoczy powietrze, maksymalnie odzyskuje ciepło oraz precyzyjnie oczyszcza powietrze z zewnątrz ze smogu i alergenów. Kanały wentylacyjne, na których opiera się cały system pełnią funkcję „transporterów” doprowadzających świeże powietrze i odprowadzających to wilgotne. Dzięki nim projekt domu nie uwzględnia tradycyjnych kominów ani rozszczelnienia okien. Ważne, aby kanały do wentylacji tworzyły system o minimalnej liczbie elementów składowych, które dzięki odpowiedniej wysokości będzie można łatwo ukryć, nie zakłócając przy tym estetyki wnętrza. Projekt to podstawa, jednak niezwykle istotny jest również sam montaż instalacji mechanicznej wykonywany przez autoryzowanego instalatora.

NIEWIDOCZNE KANAŁY WENTYLACYJNE

Jednym z systemów dostępnych obecnie na rynku, który został idealnie zaprojektowany do wentylacji domów jednorodzinnych jest VASCO SILENT VENTILATION. Bazuje on na przewodzie wentylacyjnym o wysokości 6 cm. Dzięki tak niskiemu profilowi system kanałów, który należy rozprowadzić do wszystkich pomieszczeń jest bardzo łatwy do ukrycia w warstwach podłogowych w styropianie, można go również łatwo zabudować w podwieszanych sufitach, tuż za płytą gipsowo-kartonową. W celu maksymalizacji wydajności systemu kanały zostały zaprojektowane w przekroju płaskoowalnym, a dzięki specjalnemu profilowi i użyciu dźwiękochłonnego materiału rura EASYFLOW jest w stanie dostarczać 75m³/h powietrza, co oznacza, że pokrywa zapotrzebowanie wszystkich standardowych pomieszczeń domu jednorodzinnego

ESTETYCZNA INSTALACJA WENTYLACJI MECHANICZNEJ

Na estetykę systemu VASCO wpływa nie tylko możliwość ukrycia wszystkich rur w warstwach podłogowych poddasza i piętra, ale również zasłonięcie nawiewów oraz wyciągów za pomocą minimalistycznych oraz bardzo dyskretnych osłon. Są one wykonane z aluminium malowanego proszkowo na biały kolor. Ich powierzchnia jest lekko chropowata, dzięki temu na większości białych sufitów osłony wylotów są niezauważalne. W przypadku sufitu o innej barwie niż biały, osłony można pomalować emulsyjną farbą ścienną.

PRZEWIETRZANIE WSZYSTKICH POMIESZCZEŃ

Montaż wentylacji mechanicznej musi być dobrze przemyślany! Na etapie projektu należy zaplanować kanały tak, aby powietrze przemieszczało się od sypialni do łazienek i z salonu do kuchni. Dzięki nawiewom VASCO wyposażonym w zawory ze specjalną osłoną, powietrze zostaje rozproszone po całej powierzchni sufitu. Dzięki temu nie ma konieczności umieszczania nawiewu po przekątnej w kierunku drzwi wejściowych do pomieszczenia. W pomieszczeniach typu sypialnia czy gabinet o powierzchni kilkunastu m², wystarczy przesunąć zawór z osłoną w dowolne miejsce na suficie oddalone od drzwi nie mniej niż o 1/3 przekątnej pomieszczenia.

Prawidłowo zaprojektowany i wykonany montaż wentylacji mechanicznej VASCO SILENT VENTILATION, oparty na kanałach o wysokości 6 cm nie zakłóca estetyki pomieszczeń. Nie wymaga budowania podwieszanych sufitów ani wykonywania dodatkowej zabudowy w narożnikach ścian czy pod sufitem. A jego wartością dodaną jest 6-letnia gwarancja!

Więcej informacji na stronie: https://vasco.eu/pl/vasco-silent-ventilation

Profil Instagram: https://www.instagram.com/vascorekuperacja/

Data publikacji: 28.04.2020 09:44

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.