archirama.pl

Murale w wersji techno. Architektura wnętrz Technoparku

W rozbudowanym Technoparku Pomerania w Szczecinie znajdą się m.in. sale wystawowe. Surową architekturę wnętrz zmieni sztuka współczesna

Autorzy murali w Technoparku Pomerania

Piotr Ledóchowski i Wojciech Koniuszek, autorzy murali w Technoparku Pomerania, 2014

Fot: materiały prasowe Open Gallery, Szczecin

Architektura wnętrz jak z „Metropolis”

Murale Wojciecha Koniuszka i Piotra Ledóchowskiego. a także rzeźba Moniki Szpener mają ozdobić wnętrze nowych budynków Technoparku Pomerania w Szczecinie. Projektanci chcą nawiązać do estetyki „Metropolis” Fritza Langa.

Technopark Pomerania to trzy budynki, w których działać ma pomorski inkubator przedsiębiorczości – przestrzeń dla małych firm i startupów z branży informatycznej.  Biurowce mają proste bryły zaprojektowane przez pracownię City Architekci. Indywidualny wyraz wnętrzom ma nadać sztuka. Trójka artystów przygotowała prace, których głównym tematem jest rozwój nowych technologii informatycznych oraz miejsce i rola, jaką odgrywa w nich człowiek.
Na dwóch ścianach o powierzchni ok. 60 m kw. w holu jednego z trzech nowych biurowców powstają murale malarza Wojtka Koniuszka i projektanta wnętrz Piotra Ledóchowskiego. W kolejnym budynku na ścianie o powierzchni prawie 40 m kw. Monika Szpener przygotowuje instalację rzeźbiarską. Rzeźba to nie najlepsze określenie – materiałami, których używa artystka, są światło, elastyczna membrana, a także kilka tysięcy figurek przedstawiających ludzi.

Rzeźba ideologicznie odnosi się do płynności rzeczywistości, w której żyje współczesny człowiek, systemów i zależności, w których musi się poruszać, aby funkcjonować w społeczeństwie i często w przestrzeni korporacyjnej.  Chcę symbolicznie pokazać dążenie na szczyt i utrzymanie się na fali
– mówi o swoim projekcie Monika Szpener.

Pomysłodawczynią wprowadzenia murali do architektury wnętrz Technoparku jest Monika Krupowicz prowadząca galerię sztuki Open Gallery. Prace zostaną częściowo sfinansowane z funduszy przeznaczonych na tzw. wykonanie ścian dekoracyjnych przez głównego wykonawcę inwestycji - spółkę Skanska, a w części przez Technopark Pomerania.

Przygotowanie murali i instalacji artystycznych to już jedno z ostatnich zadań przed zakończeniem budowy. Biurowce miały zostać oddane do użytku już w 2013 oku, ale zmiana wykonawcy spowodowała opóźnienie. Ostatecznie biurowce będą gotowe pod koniec stycznia 2015, a od marca zaczną się do nich wprowadzać najemcy.

Autor: KZ
Zdjęcia: materiały prasowe Open Gallery, Szczecin
Data publikacji: 9.01.2015 10:42

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.