Wnętrza
WNĘTRZA

Najlepsza architektura wnętrz 2013 roku. Podsumowanie Archiramy w tym roku królowały kawalerki i małe mieszkania

  • Komentarze

Kolor Roku 2014. Kolorystyczne trendy w architekturze wnętrz: pastelowy błękit kolorem nadchodzącego roku według Benjamin Moore
Fot: materiały prasowe

Koniec roku to czas podsumowań – także w architekturze wnętrz. W ostatnim tygodniu grudnia Archirama.pl prezentuje najciekawsze projekty i realizacje wnętrz mieszkalnych 2013 roku.

Rok 2013 należał do małych mieszkań. Prezentowaliśmy wiele kawalerek z pomysłową architekturą wnętrz. Projektanci dodawali im piętra i efektowne antresole, domalowywali fałszywe drzwi, zbędne sprzęty chowali w dyskretnych schowkach. Z mody nie wyszły nowoczesne wnętrza w stonowanych kolorach, których autorzy udowodnili, że a minimalistyczna architektura odpowie na potrzeby każdego – nawet rodziny z dwojgiem dzieci.

W tym roku pokazaliśmy też wiele przykładów zagranicznej architektury wnętrz. Były wśród nich i nowojorski penthouse ze zjeżdżalnią zamiast schodów, i nastrojowy loft pełen starych mebli z odzysku, i niezwykły dom w Tel Awiwie łączący starożytne mury ze szkłem i stalą.

Jednak rok 2013 dobiega końca i nadchodzi czas podsumowań. Dlatego z każdego miesiąca wybraliśmy dla Was najciekawsze realizacje architektury wnętrz, które prezentowaliśmy na naszym portalu. Oby architektom nie zabrakło inspiracji na kolejny, równie udany rok!

przeczytaj rowniez
Autor: Alicja Szymańska
Zdjęcia: Joanna Pawłowska / Leni Stein Atelier, 81.waw.pl, www.soma-architekci.pl, materiały prasowe, Toya Design, Dzięki uprzejmości biura David Hotson Architect / www.hotson.net, Amit Geron, Taggart Sorensen
Data publikacji: 23.12.2013 10:39
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.