archirama.pl

NAJMNIEJSZY DOM NA ŚWIECIE liczy 12 m2. To NAJMNIEJSZY AKADEMIK NA ŚWIECIE

To możliwe? Najmniejszy akademik i dom na świecie liczy zaledwie 12 metrów kwadratowych powierzchni mieszkalnej. Mimo tak małego wnętrza w najmniejszym domu studenckim na świecie udało się urządzić pełno wartościowe mieszkanie. Zobacz wnętrze 12 metrowego domu akademika.

Kawalerka 13m2

13 metrowy projekt kawalerki

Fot: hanczar.com

Najmniejszy akademik, a właściwie mikroskopijny dom został zbudowany w Lund w Szwecji. Jest tak mały jak łazienka w niejednym mieszkaniu w bloku. Cały dom zajmuje zaledwie 12 metrów kwadratowych. Mimo to zapewnia wszystko co jest potrzebne do życia.

W 12 metrowym domu jest wszystko

Mikro akademik jest w pełni urządzony i wyposażony w niezbędne meble. W najmniejszym domu na świecie udało się zmieścić i urządzić kuchnię, salon, łazienkę oraz sypialnię. Tę ostatnią upchnięto na funkcjonalnej antresoli. Z zewnątrz najmniejszy akademik na świecie to malutka prosta bryła ze skośnym dachem. Właściwie wielkością bardziej przypomina murowaną komórkę a nie dom.

We wnętrzu, jak na Skandynawię przystało, nowoczesny styl, funkcjonalność i biel na ścianach. Miesięczny koszt mikro domu to 1200 złotych. W przyszłości fundacja AFB – pomysłodawca projektu – zamierza wybudować od 60 – 100 10 -12 metrowych domków dla studentów.

>>Wiesz jak urządzić 13 metrowe mieszkanie? We Wrocławiu wiedzą

Autor: Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: hanczar.com
Data publikacji: 23.08.2012 15:46

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.