Wnętrza
WNĘTRZA

Naprawdę mała kuchnia. W szafie

  • Komentarze

Bryła mebla zajmującego ścianę salonu, to mała kuchnia ze wszystkimi niezbędnymi elementami.

System HAWA Concepta. Bryła mebla zajmującego ścianę salonu, to mała kuchnia ze wszystkimi

Fot: HAWA

Mała kuchnia, która pojawia się tylko wtedy, gdy jest potrzebna – taki koncept coraz częściej pojawia się w architekturze wnętrz

Jak powiększyć małe mieszkanie – to problem, z którym często zmagają się projektanci wnętrz. Sprawdzonym sposobem jest łączenie pomieszczeń. Bez ścian działowych mieszkanie może być lepiej doświetlone i wydaje się przestronniejsze. Łączenie małej kuchni z salonem to znany zabieg, a granica między strefami wydaje się coraz mniej widoczna. Projektanci rezygnują z przepierzeń, ścianek działowych i innych przegród.

Jedną z możliwości jest rezygnacja z wyspy kuchennej i całkowite wtopienie kuchni w przestrzeń dzienną. Meble kuchenne, szafki i blaty robocze zostają w takim przypadku całkowicie ukryte. Na targach designu w Mediolanie w 2014 roku ten trend był wyraźnie widoczny.
Wielu producentów zaprezentowało bloki kuchenne ukryte za dużymi drzwiami składanymi.

Te same systemy zabudowy można też wykorzystać do osłonięcia innych niewielkich pomieszczeń. Wewnątrz „szafy” może znajdować się  wnęka wykorzystywana jako spiżarnia czy inne pomieszczenie przechowalnicze. Bryły sprzętów, bibeloty i naczynia są wówczas niewidoczne dla gości, a wnętrze salonu może być niemal puste.

do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.