Wnętrza
WNĘTRZA

Nietypowe projekty marki Puff-Buff

  • Komentarze

Nietypowe projekty marki Puff-Buff

Puff-Buff

  • Nietypowe projekty marki Puff-Buff
  • Nietypowe projekty marki Puff-Buff
  • Nietypowe projekty marki Puff-Buff
  • Nietypowe projekty marki Puff-Buff
  • Nietypowe projekty marki Puff-Buff

Niekonwencjonalne podejście do oświetlenia to domena Puff-Buff. Oprócz niezwykłych lamp i żyrandoli, które są w stałej ofercie marki, Ania Siedlecka i Radek Achramowicz mają na swoim koncie wiele nietypowych realizacji. Projekty na specjalne zamówienie nie tylko wzbogacają portfolio marki, ale także stają się częścią wyjątkowych projektów architektonicznych i wnętrzarskich.

Bąbelki w wydaniu XXL

Marka PUFF-BUFF kojarzona jest głównie ze świetlnymi konstelacjami powstającymi na bazie systemu BUBBLES. Modułowość i uniwersalność „bąbelków” pozwala na budowanie rozmaitych świecących struktur, charakteryzujących się bardzo małą wagą, dużą energooszczędnością i elastycznością. Na bazie systemu BUBBLES powstało już przeszło 50 propozycji lamp, świecących ścianek i żyrandoli o różnych kształtach i wielkościach, w tym kilka bardzo niekonwencjonalnych projektów w rozmiarze XXL. Realizacja na specjalne zamówienie urozmaica wnętrze centrum handlowego Renoma we Wrocławiu. To niezwykła przestrzeń, która oprócz funkcji sprzedażowych jest również mekką dla wielbicieli sztuki nowoczesnej. Niestandardowych wymiarów lampy o bąbelkowej konstrukcji zdobią również wnętrze Wydziału Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego na Powiślu. W ostatnim czasie natomiast, na bazie systemu BUBBLES, designerzy stworzyli 8-metrową lampę dla odrestaurowanej willi Fritza Heroldta w Bydgoszczy (siedziba firmy Agnat) i oryginalny żyrandol o nietypowym kształcie dla butiku z ekskluzywną modą August Pfüller we Frankfurcie – projekt zaprezentowany zostanie między innymi podczas zbliżających się targów ICFF w Nowym Jorku.

Świecące ubrania

Ania Siedlecka i Radek Achramowicz lubią eksperymentować i zaskakiwać swoich odbiorców niekonwencjonalnymi pomysłami. Jak sami przyznają, jedną z bardziej nietypowych realizacji, była seria świecących ubrań, bazujących na pomyśle człowieka jako lampy. Stroje z diodami LED zostały pokazane m.in. podczas targów Light+Building we Frankfurcie gdzie prezentowane przez ubrane w nie hostessy zaintrygowały odwiedzających to wydarzenie.

Ikony polskiego designu

Projekty Puff-Buff są znane i cenione na całym świecie, a także zostały uznane za ikony polskiego designu. Świecąca ścianka BUBBLES znajduje się wśród eksponatów w Galerii Wzornictwa Polskiego – to nowa, stała ekspozycja w Muzeum Narodowym w Warszawie. Lampę Orca natomiast można podziwiać w Muzeum Narodowym w Krakowie na wystawie „Z drugiej strony rzeczy. Polski dizajn po roku 1989”, która pokazuje, jak radzili sobie twórcy wzornictwa na przestrzeni ostatnich dekad.

Więcej informacji na temat marki PUFF-BUFF: www.puff-buff.com

przeczytaj rowniez
Data publikacji: 10.05.2018 16:00
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.