Wnętrza
WNĘTRZA
Polski design

Nowa restauracja w Bydgoszczy z polskim designem w roli głównej

 • Komentarze

Restauracja w Bydgoszczy - polski design

Motyw cegły dominuje w tym projekcie. Mamy na ścianach czerwoną cegłę, płytki ceramiczne w tym kształcie oraz okładzinę drewnianą na barach, również ułożoną w taki sposób

Fot: Marta Pawłowska (źródło: Euforma - materiały prasowe)
 • Restauracja w Bydgoszczy - polski design
 • Restauracja w Bydgoszczy - polski design
 • Restauracja w Bydgoszczy - polski design
 • Restauracja w Bydgoszczy - polski design
 • Restauracja w Bydgoszczy - polski design

Projektantki odpowiedzialne za aranżację wnętrza nowej bydgoskiej restauracji „Śródmieście”, miały za zadanie stworzyć miejsce dostępne dla wszystkich. W ten sposób powstało wnętrze przytulne, ale urozmaicone elementami surowego stylu loftowego.

Za projekt aranżacji wnętrza restauracji odpowiedzialne są dwie architektki z Pracowni Aranżacji Wnętrz IN LOFT - Dorota Gąsiorowska oraz Dorota Wójcik. Meble powstały według indywidualnych projektów marki LOFTDecora.

Aranżacja wnętrza z historią

Bydgoszcz od dawna potrzebowała miejsca, w które będzie odpowiednie zarówno na spotkania towarzyskie, jak i biznesowe, miejsca, w którym można czuć się swobodnie. Restauracja „Śródmieście” powstała w zabytkowej kamienicy przy ul. Plac Wolności 1, zaprojektowanej Józefa Święcickiego. Taka lokalizacja wymusiła projekt aranżacji wnętrza, który uszanuje historię budynku. Kamienica powstała w stylu eklektycznym. Dominują tu formy neobarokowe. Przez lata było to miejsce, gdzie bydgoszczanie spędzali czas w takich lokalach, jak "Kaiser Cafe" czy lokalu o nazwie "Falstaff". Swoją historię zapisał tu również Wedel i przedwojenna restauracja "Cristal".

Aranżacja wnętrza z polskim designem

Z pozoru wnętrze restauracji wydaje się surowe, jednak oświetlenie ceglanych ścian oraz naturalnego drewna użytego na blatach stołów, wprowadza ciepło do wnętrza. Mozaika na podłodze, sprowadzana specjalnie z Hiszpanii dodaje elegancji w aranżacji wnętrza.

przeczytaj rowniez
Autor: Euforma - materiały prasowe
Zdjęcia: Marta Pawłowska (źródło: Euforma - materiały prasowe)
Data publikacji: 10.03.2017 10:07
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.