archirama.pl

Nowa restauracja w Bydgoszczy z polskim designem w roli głównej

Projektantki odpowiedzialne za aranżację wnętrza nowej bydgoskiej restauracji „Śródmieście”, miały za zadanie stworzyć miejsce dostępne dla wszystkich. W ten sposób powstało wnętrze przytulne, ale urozmaicone elementami surowego stylu loftowego.

Restauracja w Bydgoszczy - polski design

Motyw cegły dominuje w tym projekcie. Mamy na ścianach czerwoną cegłę, płytki ceramiczne w tym kształcie oraz okładzinę drewnianą na barach, również ułożoną w taki sposób

Fot: Marta Pawłowska (źródło: Euforma - materiały prasowe)

Za projekt aranżacji wnętrza restauracji odpowiedzialne są dwie architektki z Pracowni Aranżacji Wnętrz IN LOFT - Dorota Gąsiorowska oraz Dorota Wójcik. Meble powstały według indywidualnych projektów marki LOFTDecora.

Aranżacja wnętrza z historią

Bydgoszcz od dawna potrzebowała miejsca, w które będzie odpowiednie zarówno na spotkania towarzyskie, jak i biznesowe, miejsca, w którym można czuć się swobodnie. Restauracja „Śródmieście” powstała w zabytkowej kamienicy przy ul. Plac Wolności 1, zaprojektowanej Józefa Święcickiego. Taka lokalizacja wymusiła projekt aranżacji wnętrza, który uszanuje historię budynku. Kamienica powstała w stylu eklektycznym. Dominują tu formy neobarokowe. Przez lata było to miejsce, gdzie bydgoszczanie spędzali czas w takich lokalach, jak "Kaiser Cafe" czy lokalu o nazwie "Falstaff". Swoją historię zapisał tu również Wedel i przedwojenna restauracja "Cristal".

Aranżacja wnętrza z polskim designem

Z pozoru wnętrze restauracji wydaje się surowe, jednak oświetlenie ceglanych ścian oraz naturalnego drewna użytego na blatach stołów, wprowadza ciepło do wnętrza. Mozaika na podłodze, sprowadzana specjalnie z Hiszpanii dodaje elegancji w aranżacji wnętrza.

Autor: Euforma - materiały prasowe
Zdjęcia: Marta Pawłowska (źródło: Euforma - materiały prasowe)
Data publikacji: 10.03.2017 10:07

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.