Wnętrza
WNĘTRZA

Nowe oblicze loftu - odmieniony Qubus Hotel Łódź

  • Komentarze

Nowe oblicze loftu - odmieniony Qubus Hotel Łódź

Mat. Tremend

  • Nowe oblicze loftu - odmieniony Qubus Hotel Łódź
  • Nowe oblicze loftu - odmieniony Qubus Hotel Łódź
  • Nowe oblicze loftu - odmieniony Qubus Hotel Łódź
  • Nowe oblicze loftu - odmieniony Qubus Hotel Łódź
  • Nowe oblicze loftu - odmieniony Qubus Hotel Łódź

Łódź to miasto, które nieustannie się rozwija - stare fabryki prezentują się w nowoczesnej odsłonie, przyciągając miłośników loftowych aranżacji. Niedawno nowe oblicze zyskał również hotel Qubus, którego lobby i restauracja nawiązują do industrialnej estetyki. Za projekt odpowiedzialna była pracownia Tremend.

To już kolejna wspólna realizacja marki Qubus ze studiem Tremend - wcześniej architekci pracowali między innymi nad zmianą przestrzeni w Gdańsku i Krakowie. Metamorfoza w Łodzi objęła rebranding wnętrz, będących wizytówką hotelu - lobby oraz restauracji. 

-Qubus Hotel Łódź istnieje na rynku już 12 lat. Przez ten czas stał się jednym z chętniej wybieranych obiektów hotelowych w Łodzi. Sprzyja nam nie tylko świetna lokalizacja w centrum miasta, ale także wysoki poziom usług, z których znana jest nasza sieć. Co roku odwiedzają nas setki Gości. Przy takim obłożeniu bardzo ważne jest dbanie o wygląd stref hotelowych. Zmieniają się też wymagania i gusta naszych Gości, chcąc zapewnić im komfort zmieniamy się i my. Nowy koncept nawiązuje do charakteru Łodzi jako miasta słynącego z włókienniczych tradycji. Identyfikujemy się z nim, stąd pomysł np. na wizerunek krawca – mówi Bartosz Chrząszczak, Dyrektor Qubus Hotel Łódź.

Soft loft

-Na potrzeby projektu, stworzyliśmy koncepcję, którą nazwaliśmy soft loft. To subtelniejsza wersja klasycznego loftu - nie tak chłodna i surowa. Przełamana zieloną roślinnością i dziełami sztuki, które zdecydowanie ożywiają przestrzeń. Dzięki temu udało nam się stworzyć wnętrze, które nawiązuje do lokalnego przemysłu, oddaje charakter miasta, a jednocześnie sprawia, że każdy czuje się tu jak w domu - wyjaśnia prezes zarządu Tremend, architekt Magdalena Federowicz-Boule.

Local touch - miejskie inspiracje

Projekty Tremend zwykle charakteryzuje silna relacja z miejscem, w którym powstają. Nie inaczej było w przypadku realizacji w Łodzi. Znajdziemy tu nawiązania do historii miasta, które było wizytówką polskiego przemysłu - w szczególności włókiennictwa. To ono stało się główną inspiracją i motywem przewodnim aranżacji. W recepcji zastosowano nogi ze starych maszyn do szycia. Hotel zdobią gabloty z wykrojami tkanin. Na szczególną uwagę zasługuje mural przedstawiający krawca. Charakteru przestrzeni dodają lampy firmy Chors, projektowane na specjalne zamówienie, których rozpięte linki przywodzą na myśl przędzę.

Bliżej sztuki

Architekci z Tremend, prócz lokalnych nawiązań, często wprowadzają do przestrzeni sztukę.  Tym razem zdecydowali się na zastosowanie szklanych ścianek inspirowanych twórczością łódzkiego artysty - Władysława Strzemińskiego. Wykorzystano tu między innymi charakterystyczny font, zaprojektowany przez niego w 1925 roku, który widnieje także w logo Łodzi. To jednak nie jedyny element sztuki - w hotelu znalazły się również przestrzenne kompozycje Katarzyny Kobro - jednej z najbardziej wybitnych rzeźbiarek dwudziestolecia międzywojennego.

Siła detali

Wyposażenie lobby i restauracji zostało precyzyjnie dopasowane - nie ma tu miejsca na przypadek, dzięki czemu wszystkie elementy tworzą spójną, subtelną całość. Aranżację uzupełniają wykładziny oraz tapeta od Newmor Polska o delikatnym wzorze. Nie brakuje także mebli od polskich producentów - między innymi firmy Noti.

Projekt końcowy to owoc współpracy Magdaleny Federowicz-Boule, Piotra Kalinowskiego, Joanny Mazurek, Michała Puchalskiego oraz Pauliny Szarzec.

Zdjęcia udostępnione dzięki uprzejmości Qubus Hotel.

Więcej na: http://tremend.pl/

 

przeczytaj rowniez
  • Metropolo by Golden Tulip: Tremend wprowadza do Europy nowy brand
    Metropolo by Golden Tulip: Tremend wprowadza do Europy nowy brand

    Golden Tulip wprowadza do Europy nowy brand - Metropolo. Pierwszy hotel chińskiej marki został otwarty w Krakowie. Projekt wnętrz powierzono pracowni architektonicznej Tremend. Tym razem, architekci zdecydowali się na realizację inspirowaną chińskim stylem art deco. więcej

  • Opowieść o ceramice - jak powstaje Ibis Styles Bolesławiec?
    Opowieść o ceramice - jak powstaje Ibis Styles Bolesławiec?

    Bolesławiec to urokliwe miasto, nierozerwalnie kojarzące się z ceramiką, jej kobaltowym kolorem oraz niepowtarzalnymi wzorami. Nic więc dziwnego, że to właśnie tradycyjne naczynia stały się główną inspiracją dla najnowszego projektu pracowni Tremend – Ibis Styles Bolesławiec, marki należącej do grupy Accor Hotels. więcej

  • Tremend wyróżniony w Londynie!
    Tremend wyróżniony w Londynie!

    Pracownia Tremend jest ceniona nie tylko w Polsce, ale również na rynku międzynarodowym. Uniwersalne poczucie estetyki i niepowtarzalny styl widoczny w koncepcjach polskich architektów doceniło ostatnio jury międzynarodowego konkursu European Property Awards 2018. Pracownia została wyróżniona w kategorii Hotel Interior Design za projekt zrewitalizowanego niedawno hotelu Novotel Poznań Centrum. więcej

  • Hotelowa rewolucja: poznaj najnowsze trendy!
    Hotelowa rewolucja: poznaj najnowsze trendy!

    Homogenizacja wnętrz to już przeszłość. Estetyczny i poprawny projekt już nie wystarczy, aby sprostać oczekiwaniom coraz bardziej świadomych gości. Dziś liczy się pomysł, odwaga i zabawa formą. Oto najnowsze tendencje w projektowaniu hoteli. więcej

Data publikacji: 12.12.2018 13:14
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.