archirama.pl

Nowe życie starej szwalni. Zobacz siedzibę pracowni krawieckiej Poszetka.com

Stare wnętrza opuszczonej szwalni w Katowicach przeszły modernizację. W odnowionym budynku powstała pracownia krawiecka oraz showroom firmy Poszetka.com. Autorem projektu jest Grzegorz Layer.

Nowe życie starej szwalni. Zobacz siedzibę pracowni krawieckiej Poszetka.com

Poszetka.com - nowa siedziba pracowni krawieckiej. Od lat zaniedbywane wnętrza starej katowickiej szwalni przy ulicy Morcinka 23 przeszły gruntowną modernizację.

Fot: Dorota Zyguła-Siemieńska

Architektura wnętrz. Zaniedbywane od lat wnętrza starej katowickiej szwalni przy ulicy Morcinka 23 przeszły gruntowną modernizację. Industrialne przestrzenie zajęła nowa siedziba pracowni krawieckiej Poszetka.com produkującej dodatki do mody męskiej. Obecna lokalizacja firmy łączy pracę wytwórczą z punktem sprzedaży.

Oryginalne wnętrze starej szwalni


Architektura wnętrz. Zrewitalizowane wnętrze dawnej szwalni to 100-metrwa powierzchnia, którą podzielono na dwie strefy. Część główną zajemuje przestrzeń sprzedażowo-biurowa, która została wzbogacona o zabudowaną antresolę. Charakteru architekturze wnętrza nadają pozostawione elementy pofabryczne: haki oraz wieszaki na lampy i ubrania. Pracownia krawiecka została usytuowana w drugiej strefie. Charakterystyczne elementy tej części to maszyny krawieckie i magazynowe regały. Całość oświetlają dwie witryny oraz duże okna, które zapewniają odpowiednie warunki zarówno do prezentowania produktów firmy, jak i do pracy codziennej.

Autor: Anna Rychlewicz
Zdjęcia: Dorota Zyguła-Siemieńska, Jakub Patelski
Data publikacji: 18.11.2013 12:47

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.