Wnętrza
WNĘTRZA

Nowoczesna aranżacja wnętrza salonu kosmetycznego w Edynburgu zaprojektowana przez polską pracownie Michel Design

  • Komentarze

Wnętrze salonu Forever Flawless przy Rose Street

Wnętrze salonu Forever Flawless, Edynburg. Projekt polskiej pracowni Michel Design.

  • Salon Kosmetyczny Rose Street
  • Wnętrze Forever Flawless
  • Kontuar we wnętrzu Rose Street
  • Komoda w kształcie diamentu

Projekt wnętrza salonu Forever Flawless na Rose Street w Edynburgu przygotowała polska architektka Helena Michel z pracowni architektonicznej Michel Design. Aranżacja wnętrza salonu łączy w sobie nowoczesność i klasykę, a elementy wystroju nawiązują do kształtu diamentów.

Salon Forever Flawless to sklep z kosmetykami, oferującym możliwość wypróbowania oferowanych produktów. W ofercie sklepu są kosmetyki na bazie diamentowego pyłu (jak wiadomo - diamenty są najlepszym przyjacielem dziewczyny...), stąd pomysł by motywem przewodnim aranżacji wnętrza stał się diament. Inspiracje formą brylantu widać przede wszystkim w kształcie luster. Najbardziej widoczne jest to na przykładzie jednego z mebli, komody wykonanej z białych drewnianych płytek, z przodu pokrytej lustrem. Jej kształt dosłownie nawiązuje do diamentu. Oczywiście kształt diamentu musiał być tu zmodyfikowany, ale ten zabieg sprawił, że mebel zamiast diamentu przypomina bardziej trumienkę.  Komoda nawiązuje do nowoczesnego designu funeralnego projektów pracowni Aeon Form, w których kształt trumien również inspirowany był diamentami.

Salon Forever Flawless podzielony został na dwa pomieszczenia, z podłogą wyłożoną czarno-białymi płytkami na wzór szachownicy. Kolorystyka elementów wystroju jest również połączeniem czerni i bieli. Takie zestawienie kolorów a także geometryczne kształty w wystroju nadają wnętrzu nowoczesny minimalistyczny charakter. Nowoczesność wnętrza przełamują klasyczne elementy, takie jak kryształowe żyrandole, tapety w roślinne wzory  oraz ciężki czarny kontuar z profilowanym gzymsem. To on jest centralnym elementem wnętrza salonu. Pozostałe meble mają już bardziej minimalistyczny charakter – proste w kształcie czarne komody, które wykonano z lakierowanego na wysoki połysk mahoniu.

przeczytaj rowniez
Data publikacji: 28.02.2014 11:58
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.