Wnętrza
WNĘTRZA

Nowoczesna architektura wnętrz i modny design to nie tylko domena miast. Projekt z pracowni 81.WAW.PL jest tego przykładem

 • Komentarze

Apartament we Wzgórzach Dylewskich autorstwa pracowni 81.WAW.PL

Apartament we Wzgórzach Dylewskich autorstwa pracowni 81.WAW.PL

Fot: 81.waw.pl
 • Apartament we Wzgórzach Dylewskich autorstwa pracowni 81.WAW.PL - hol wejściowy
 • Apartament we Wzgórzach Dylewskich autorstwa pracowni 81.WAW.PL - salon
 • Apartament we Wzgórzach Dylewskich autorstwa pracowni 81.WAW.PL - widok na jadalnię
 • Apartament we Wzgórzach Dylewskich autorstwa pracowni 81.WAW.PL - jadalnia i kuchnia
 • Apartament we Wzgórzach Dylewskich autorstwa pracowni 81.WAW.PL - sypialnia

Biały design apartamentu w zestawieniu z drewnianym wyposażeniem wnętrz - to kolejny projekt architektury wnętrz, który powstał w pracowni 81.WAW.PL. Tym razem to piękne, modernistyczne mieszkanie powstanie we Wzgórzach Dylewskich, wśród unikatowych krajobrazów

Apartament w otoczeniu natury

Jasne drewno, kamień i cegła we wnętrzu design takiej architektury wnętrz przedstawiła w swoim projekcie pracownia 81.WAW.PL. Apartament znajduje się w domu we Wzgórzach Dylweskich - malowniczej krainie leżącej w pólnocno-wschodniej części Pojezierza Chełmińsko-Dobrzyńskiego.

Część dzienna apartamentu, która składa się z salonu, kuchni i jadalni oraz holu i łazienki gościnnej, znajduje się na parterze. Piętro natomiast, stanowi strefę prywatną, zastrzeżoną dla mieszkańców. Wyposażenie wnętrz utrzymane jest w stonowanej kolorystyce bieli przełamanej drewnem oraz elementami betonowych wykończeń. Szklana ściana z drzwiami z tego samego materiau oddzielają hol od innych pomieszczeń mieszkania. Szafy wnękowe i pomieszczenie techniczne ukryte są dyskretnie za drewnianymi frontami. Hol oświetlono diodami LED. Koniec korytarza wyznaczony jest przez duże przeszklenie z widokiem na pobliski las.

Biel i drewno – połączenie idealne

Pokój dzienny otaczają ściany wykończone białą cegłą. Aby ocieplić wnętrze architekci umieścili w nim drewniane elementy wyposażenia. Pnie drzew, o różnych rozmiarach, pełnią funkcję stolików kawowych. Lampy to wisienka na torcie tego projektu. Ich drewniane podstawy komponują się ze stalikami i doskonale dopełniają minimalistyczne wnętrze. Są także dodatkowym źródłem oświetlenia. Salon ociepla również granitowy kominek, z miejscem na składowanie drewna. Architektura wnętrz mieszkania jest spójna dzięki zastosowaniu tych samych materiałów w każdym z pomieszczeń.

Milena Glinojecka

do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.