archirama.pl

Nowoczesna architektura wnętrz i modny design to nie tylko domena miast. Projekt z pracowni 81.WAW.PL jest tego przykładem

Biały design apartamentu w zestawieniu z drewnianym wyposażeniem wnętrz - to kolejny projekt architektury wnętrz, który powstał w pracowni 81.WAW.PL. Tym razem to piękne, modernistyczne mieszkanie powstanie we Wzgórzach Dylewskich, wśród unikatowych krajobrazów

Apartament we Wzgórzach Dylewskich autorstwa pracowni 81.WAW.PL

Apartament we Wzgórzach Dylewskich autorstwa pracowni 81.WAW.PL

Fot: 81.waw.pl

Apartament w otoczeniu natury

Jasne drewno, kamień i cegła we wnętrzu design takiej architektury wnętrz przedstawiła w swoim projekcie pracownia 81.WAW.PL. Apartament znajduje się w domu we Wzgórzach Dylweskich - malowniczej krainie leżącej w pólnocno-wschodniej części Pojezierza Chełmińsko-Dobrzyńskiego.

Część dzienna apartamentu, która składa się z salonu, kuchni i jadalni oraz holu i łazienki gościnnej, znajduje się na parterze. Piętro natomiast, stanowi strefę prywatną, zastrzeżoną dla mieszkańców. Wyposażenie wnętrz utrzymane jest w stonowanej kolorystyce bieli przełamanej drewnem oraz elementami betonowych wykończeń. Szklana ściana z drzwiami z tego samego materiau oddzielają hol od innych pomieszczeń mieszkania. Szafy wnękowe i pomieszczenie techniczne ukryte są dyskretnie za drewnianymi frontami. Hol oświetlono diodami LED. Koniec korytarza wyznaczony jest przez duże przeszklenie z widokiem na pobliski las.

Biel i drewno – połączenie idealne

Pokój dzienny otaczają ściany wykończone białą cegłą. Aby ocieplić wnętrze architekci umieścili w nim drewniane elementy wyposażenia. Pnie drzew, o różnych rozmiarach, pełnią funkcję stolików kawowych. Lampy to wisienka na torcie tego projektu. Ich drewniane podstawy komponują się ze stalikami i doskonale dopełniają minimalistyczne wnętrze. Są także dodatkowym źródłem oświetlenia. Salon ociepla również granitowy kominek, z miejscem na składowanie drewna. Architektura wnętrz mieszkania jest spójna dzięki zastosowaniu tych samych materiałów w każdym z pomieszczeń.

Milena Glinojecka

Zdjęcia: 81.waw.pl, Marcin Czechowicz
Data publikacji: 28.07.2014 10:45

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.