Jeśli wydawało ci się, że małe powierzchnie nie mogą być zaaranżowane w równie ciekawy sposób, co rozległe apartamenty, to byłeś w błędzie. Ta warszawska kawalerka udowadnia, że tak naprawdę liczy się pomysłowość, a nie wielkość mieszkania.
Zostało tutaj zastosowanych kilka technik, które sprawiły, że mieszkanie sprawia wrażenie bardzo przestrzennego. Zrezygnowano z tradycyjnej jadalni, dużego miejsca spotkań przy wspólnych posiłkach. Zamiast tego, miejsce do spożywania posiłków zorganizowane jest przy wysokiej, barowej ladzie, która dzieli przestrzeń na strefy: dzienną i nocną.
>>Jak urządzić 13-metrową kawalerkę?
Podział utworzony został bez użycia ścian, które zmniejszałyby przestrzeń. Zamiast tego łóżko oddzielone jest z jednej strony barem, z drugiej kanapą. Pozwoliło to na pełne wykorzystanie lokalizacji łóżka, z widokiem na panoramę miasta, z możliwością oglądania telewizji, bez wychodzenia z łóżka. Mieszkanie zaaranżowane jest w naturalnej kolorystyce z przewagą koloru czarnego. Łazienka jest bardzo nowoczesna, pełna geometrycznych kształtów i szkła. Aby ożywić jej przestrzeń, do gamy barw dodana została jaskrawa zieleń komponująca się z czarną glazurą.
>>12 metrowa kawalerka dla studenta. We Wrocławiu budują mikro kawalerki

-
W małym mieszkaniu zwykle brakuje miejsca. A gdyby tak niektóre meble mogły kurczyć się do postaci małej paczki? więcej
-
Małe mieszkanie można powiększyć, rezygnując z niektórych mebli – albo połączyć kilka mebli w jeden więcej
-
Przemyślana architektura wnętrz może „powiększyć” małe mieszkanie. Sprawdza się minimalizm i staranny dobór mebli. Niektóre sprzęty, takie jak biurko - łóżko projektowane są specjalnie do małych pokoi więcej
-
Szopka w wersji „zrób to sam”. Tradycja czy współczesny design? Do małego mieszkania i na wielki stół. 7 szopek – GALERIA więcej
