Wnętrza
WNĘTRZA
Nowoczesne wnętrza

Nowoczesne wnętrza. Jak wygląda bezstresowy gabinet dentystyczny?

  • Komentarze

Duda Clinic

Top Design Gabinety Stomatologiczne to ogólnopolski plebiscyt organizowany przez miesięcznik „Dobre Wnętrze” oraz firmę Dental Depot Wasio, który co roku nagradza najlepiej zaprojektowane gabinety stomatologiczne w Polsce.

Fot: materiały prasowe
  • Face Clinic
  • Gabinet Stomatologia Dentystyczna
  • Duda Clinic

Nowoczesne wnętrza gabinetów stomatologicznych potrafią sprawić, że pacjenci nie tylko przestają bać się dentysty, ale wręcz mogą poczuć się komfortowo. Top Design Gabinety Stomatologiczne to ogólnopolski plebiscyt organizowany przez miesięcznik „Dobre Wnętrze” oraz firmę Dental Depot Wasio, który co roku nagradza najlepiej zaprojektowane gabinety stomatologiczne w Polsce.

Jak zaprojektować nowoczesne wnętrze gabinetu, aby możliwie pozytywnie wpłynąć na nastrój pacjentów. Przede wszystkim, trzeba wschłuchać się w ich potrzeby.

Czego boją się pacjenci?

Dziś aż 60 proc. Polaków boi się bólu u dentysty. Prawie 4 proc. Polaków wybierając się do dentysty zażywa wcześniej środki uspokajające, pozostali zaciskają zęby. Największy stres odczuwamy na myśl o bólu, ale szybsze bicie serca powoduje także bolesne znieczulenie, stresujące dla 20 proc. i niepewność co do umiejętności lekarza, kłopotliwa dla prawie 30 proc. z nas – wynika z ankiety portalu Dentysta.eu.

Jak się jednak okazuje parę trików architektonicznych w gabinecie i nerwy nam mijają.

Projektowanie nowoczesnych wnętrz gabinetów

Okazuje się bowiem, że stres minimalizuje m.in. muzyka – tak twierdzi 37 proc. pacjentów przepytanych przez portal dentysta.eu. Wygodne fotele działają kojąco na 30 proc., a dobry wystrój poczekalni na 20 proc. Prawie 10 proc. z nas zwraca uwagę nawet na oświetlenie, które zamiast razić jarzeniówką, ma budować nastrój.

Nic więc dziwnego, że dentyści w całym kraju poddają swoje gabinety gruntownym metamorfozom. Co więcej, mają nawet już swój plebiscyt Top Design Gabinety Stomatologiczne, w którym co roku wybierane są te najmniej stresujące i straszące. - Dla blisko połowy Polaków wizyta u dentysty jest ekstremalnie stresująca. Boimy się zabiegów, znieczulenia tego, co sobie pomyśli o nas dentysta, a nawet cen. Funkcję trankwilizatora spełnia coraz częściej wnętrze poczekalni i gabinetu. Im mniej kojarzy się ono z dentystą, tym mniej nakręca ono stres pacjenta. Dlatego też gabinety przypominają często salony SPA, w których panuje stonowana kolorystyka, wygoda i gra muzyka – mówi Małgorzata Wasio-Malinka z firmy Dental Depot Wasio, jedna z jurorek plebiscytu.

>> Zobacz nowoczesne wnętrza warszawskiej kawiarni

11 klinik w finale

Top Design Gabinety Stomatologiczne to ogólnopolski plebiscyt organizowany przez miesięcznik „Dobre Wnętrze” oraz firmę Dental Depot Wasio, który co roku nagradza najlepiej zaprojektowane gabinety stomatologiczne w Polsce. Wyboru dokonują czytelnicy, internauci oraz jury, w skład którego wchodzą architekci, dekoratorzy wnętrz, dziennikarze i przedstawiciele środowisk medycznych. W tym roku do finału zakwalifikowało się 11 klinik z całej Polski. Celem konkursu jest obalenie stereotypowego postrzegania gabinetu stomatologicznego i walka z dentofobią wśród Polaków. Zwycięzcą zeszłorocznej edycji konkursu zostało Centrum Implantologii i Ortodoncji Dentim clinic z Katowic. Tegoroczna edycja jest już trzecią z rzędu.

Oto 11 gabinetów w tym roku nominowanych do plebiscytu Top Design Gabinety Stomatologiczne:

Specjalistyczna Praktyka Lekarska Elżbieta Sujka z Olsztyna

SILVER DENTAL CLINIC z Piaseczna

Face-Clinic NZOZ Centrum Leczenia Wad Zgryzu z Warszawy

Duda Clinic Implantologia i Stomatologia Estetyczna z Katowic

Specjalistyczna Praktyka Stomatologiczna Izabela i Andrzej Sokołowscy z Olsztyna

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centrum Stomatologiczne Euro Dent lek.stom. Paweł Andres

Smile Makers - Praktyka Dentystyczna Beata Szwarc i Paweł Cichosz w Warszawie

Gabinet Stomatologia Estetyczna drwyszkowski.pl z Gdyni

Dental Salon z Wrocławia

Albadent z Rzeszowa

Klinika Stomatologii Estetycznej i Implantologii INTERDENTAL dr Katarzyna Kargol-Kuszewska

do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.