archirama.pl

Nowoczesne wnętrza we Wrocławiu. Zobaczcie projekt wnętrz architektów z BUCK ARCHITEKCI

Nowoczesne wnętrza foyer kina we Wrocławiu to elastyczna architektura wnętrza, która łączy w sobie różne kulturalne działalności. Architekci przy niewielkim budżecie stworzyli przestrzeń, której wyposażenie jest mobilne i łatwo poddaje się nowym aranżacjom

Nowoczesne wnętrza we Wrocławiu. Zobaczcie projekt wnętrz architektów z Buck Architekci
Fot: Mateusz Gzik, Sławek Okrzesik

Nowoczesne wnętrza kina Nowe Horyzonty we Wrocławiu to jedno z największych kin typu art house w Europie. Architektura wnętrza o powierzchni 1800  mkw kryje w sobie sale oraz foyer, które służą wszelkim aktywnościom związanym z filmem i jego promocją. W nowoczesnych wnętrzach dziewięciu sal odbywają się więc festiwale, przeglądy, wystawy oraz programy edukacyjne.

Nowoczesne wnętrza - architekci przearanżowali przestrzeń zajmowaną przez zwykły multipleks

Projekt architektury wnętrza architektów z pracowni BUCK ARCHITEKCI obejmował remont i reorganizację trzykondygnacyjnego foyer kina, w którym pierwotnie mieścił się zwykły multipleks. Kluczowym założeniem w procesie projektowania architektury wnętrza było zaproponowanie przez architektów elastycznej i otwartej przestrzeni. Dlatego też BUCK ARCHITEKCI zdecydowali się na zaaranżowanie nowoczesnego wnętrza z różnorodnym, mobilnym i łatwo poddającym się nowym aranżacjom wyposażeniem.

Architektura wnętrza - mnóstwo autorkich projektów

Projekt nowoczesnych wnętrz foyer oraz jego wyposażenie powstały w błyskawicznym tempie. Architekci mieli jedynie 4 tygodnie na koncepcję i 6 dni na remont. Ze względu na tempo prac nad architekturą wnętrza, BUCK ARCHITEKCI (odpowiedzialni za zarządzanie całym procesem) wybrali nieoczywiste, ale dostępne rozwiązania materiałowe. W nowoczesnych wnętrzach dominuje stal, sklejka antypoślizgowa, blacha trapezowa, drewno i glazura. Architekci zdecydowali się także na samodzielne opracowanie projektów niektórych elementów wyposażenia i zamówienie wykonania ich u lokalnych producentów. Dlatego też w nowoczesnym wnętrzu stanęły autorskie projekty m.in. systemu stalowych mobilnych wielofunkcyjnych kostek, dużych wspólnych stołów, opraw świetlówkowych nazwanych „Pioruny” i wiszących „Hatty", a także neonów i kieszeni z pleksi na plakaty. Realizacja została oddana do użytku w 2012 roku.

Autor: Filip Pabjas
Zdjęcia: Mateusz Gzik, Sławek Okrzesik
Data publikacji: 18.02.2013 16:56

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.