archirama.pl

Nowoczesne wnętrze. Antresola, kontrastowe kolory, czyli wnętrze z hiszpańskim temperamentem [ZDJĘCIA]

Wnętrze domu urządzonego pod Madrytem musi posiadać hiszpański temperament. Ale nowoczesny styl wnętrza domu ma uniwersalny charakter. Połączenie prostej, białej i czarnej kolorystyki, równie dobrze może posłużyć za inspirację wnętrza polskiego domu. Dopełnienie wnętrza stanowią klasyczne designerskie meble.

Dom z basenem w Hiszpanii. Wnętrza pięknych domów 5

Dom w Hiszpanii z pracowni Marta González Arquitectos Nowoczesne wnętrza, prosta bryła i basen w drewnie. Idealny dom na wakacje 

Fot: Marta González Arquitectos

Dom zaprojektowano i wybudowano w słonecznej Hiszpanii. To projekt hiszpańskiej architektki Marty González. Położony nieco na uboczu, z dala od miejskiego zgiełku świetnie służy relaksowi i wypoczynkowi. Dom wraz z basenem i ogrodem stanowią całościowy projekt. Architekci wykorzystali połączenie kamienia, drewna i szkła. Taras wykonany z deski płynnie przechodzi w platformę otaczającą nieduży basen ogrodowy. Dom to połączenie prostopadłościennych brył.

Elewacje wykonane są z ciemnego kamienia kontrastującego z białymi tynkami. Wnętrza domu są przestronne. A to za sprawą wysokiego sufitu i zastąpienia dodatkowej kondygnacji praktyczną antresolą. Duże, zajmujące całą ścianę okna, rozświetlają wnętrze ogromnego salonu. Dodatkowo przeszklona ściana daje widok na cały ogród wraz z basenem. Wnętrze urządzone jest w nowoczesnym ascetycznym stylu. Ściany, tak jak elewację, pomalowano w kontrastowych kolorach z dużą przewagą bieli nad czernią.

>>Kawalerka dla hedonisty i minimalisty

Poręcze na antresoli i schodach również wykonano z grubego szkła co dodatkowo podkreśla nowoczesny charakter wnętrza domu. Wśród designerskich detali wyróżniają się białe klasyczne krzesła Pantona. Kuchnia domu to połączenie inoxowego metalu, drewna i plastiku. Styl kuchni podkreślają czarne obramowania okien, które sprawiają, że widok za oknem staje się jeszcze wyraźniejszy, a światło wpadające do wnętrza tworzy charakterystyczny klimat pomieszczenia.

Antresola służy za biuro i jednocześnie miejsce do pracy. Przy okazji osoba znajdująca się na antresoli ma pełny podgląd na wnętrze salonu. Na piętrze znajdują się również sypialnie. Na dachu zlokalizowano ogród pozwalający na odpoczynek. Dzięki warstwie ziemi położonej na dachu wewnątrz budynku latem jest chłodno. Dodatkowo dom został wyposażony w systemy solarne i jest energooszczędny.

Architekt: Marta González Arquitectos www.martagonzalez.com
Lokalizacja: Madrid, Espana.
Wielkość działki: 2.005,00 m2.
Wielkość domu: 460,00 m2.
Realizacja: 2.011.
FOTO: Marta González.

Autor: Marta González Arquitectos, Tomasz Wojciechowski
Zdjęcia: Marta González Arquitectos
Data publikacji: 13.07.2012 11:35

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.