Wnętrza
WNĘTRZA
Style we wnętrzach. Jak zaprojektować nowoczesne wnętrze

NOWOCZESNE WNĘTRZE. Jakie style rządzą w aranżacji wnętrz. Styl nowoczesny, retro czy skandynawski?

 • Komentarze

Szwedzkie kuchnie w stylu skandynawskim

Szwedzkie kuchnie w stylu skandynawskim

Fot: Alvhem Mäkleri & Interiör / Fredrik Karlsson
 • Styl skandynawski to przede wszystkim jasne kolory i proste meble
 • Styl skandynawski to idealny sposób na wizualne powiększenie wnętrza
 • Styl klasyczny to przede wszystkim stylowe meble, które pozwolą stworzyć eleganckie wnętrze
 • Nowoczesne wnętrze w stylu pop- art jest kolorowe i wprowadza w dobry nastrój
 • Nowoczesna aranżacja wnętrza w stylu pop-art jej kolorowa i pełna pozytywnej energii

Każdy chciałby wykończyć wnętrze swojego domu, czy mieszkania w wyjątkowy dla siebie sposób. Pragniemy dobierać takie kolory i dodatki aby stworzyć nowoczesne wnętrze w niepowtarzalnym stylu. Zobacz, jakie style aranżacji są najbardziej popularne we współczesnej architekturze wnętrz.

Era stylu skandynawskiego

Styl naszego wnętrza zależy od wielu czynników. Często określany jest przez zastosowane przez nas kolory i dodatki. Styl skandynawski stał się popularny nie tyle w krajach samej Skandynawii, co w całej Europie. W tym konkretnym stylu najważniejsze jest dobranie jasnych kolorów, najlepiej bieli. Takie założenie pozwala stworzyć wnętrze jasne, a także da możliwość wizualnego powiększenia pomieszczenia.

Przyjęło się, że styl skandynawski we wnętrzu jest stworzony specjalnie dla osób, które pragną odpoczynku i spokoju. Ten styl wnętrza pozbywa się niepotrzebnych drobiazgów, które zapychają nie raz, zupełnie niepotrzebnie, wnętrza naszych mieszkań i domów. Dodatkowo styl skandynawski ma współgrać z naturą, stąd częste wykończenia drewnem z reguły pomalowanym na biało. W stylu skandynawskim stosujemy meble proste, bez nikomu niepotrzebnych zdobień i wycinanek. Wszystko musi być czyste, proste i jasne. Dzięki lekkości i przejrzystości wnętrza powstałego przez wypełnienie założeń stylu skandynawskiego sprawimy, że często małe mieszkanie optycznie zwiększy swoje gabaryty, będzie funkcjonalne, a przede wszystkim jasne i czyste. Dlatego jest to bardzo dobry styl do stosowania w małych domach i mieszkaniach.

>> Sprawdź czy warto zatrudnić architekta wnętrz !

Styl klasyczny popularny w dużych domach

Antyczne meble, restaurowane komody i szafy dzisiaj coraz częściej są elementami wykończeń wnętrz. Styl klasyczny wcale nie musi być niemodny i starodawny, wręcz przeciwnie, można stwierdzić, że meble klasyczne do bardzo dobry patent na stworzenie nowoczesnego wnętrza. Styl ten nawiązuje przede wszystkim do cech dworków, czy stylu angielskich salonów. We wnętrzach urządzonych w stylu klasycznym dominują meble drewniane o mozolnie wyrzeźbionych kształtach. Najważniejsze aby stworzyć wnętrze eleganckie, stylowe, regularne i symetryczne. Te stare meble często przeplatają się z nowoczesnymi rozwiązaniami. Jednym z nich jest częste stosowanie przeszkleń w witrynach, czy szafach. Są one efektownie podświetlane co wieczorami nadaje wnętrzu klimatu odpowiedniego dla tej dawnej, klasycznej, często angielskiej atmosfery.

Nowoczesne wnętrze w stylu pop - art 

Pop- art to styl wnętrza, który w najprostszy sposób pozwoli na zaprojektować wnętrze niepowtarzalne i zupełnie odmienne od naszego sąsiada. A wszystko za sprawą licznych detali, które często tworzone są na nasze indywidualne zamówienie. Jest to nowoczesne wnętrze naszpikowane wieloma kontrastowymi kolorami. Nie boli tu stosowanie na jednej ścianie różu, zieleni, pomarańczu i błękitu. Bardzo często meble zdobione są różnymi rysunkami i detalami. Popularne są tu wycinanki, mazaki, szlaczki i tym podobne. Jednak trzeba pamiętać, że ten styl konsekwentnie rezygnuje z naturalnych materiałów. Wszystko zastąpione jest ich sztucznymi odpowiednikami.

Dla niektórych mieszkanie w stylu pop- art może być wręcz kiczem i tandetą Jednak to wszystko jest zamierzone. Radość i energia, jaka płynie z tego stylu sprawia, że nasze samopoczucie od razu się poprawi. Więc jeżeli ktoś powie, że nasze mieszkanie to tandeta, odpowiedzmy: przecież to POP- ART!. Wtedy każdy doceni wszystkie wymienione powyżej cechy tego stylu.

>> Zobacz pomysły na to, jak urządzić nowoczesne wnętrze!

Współczesne wnętrza często są mieszanką stylów. Jednak nie zawsze wychodzi to na dobre. Stworzenie integralnego stylowo mieszkania sprawi, że będzie ono znacznie bardziej atrakcyjne. Każdy styl, mimo że ma odgórne założenia może być kreowany indywidualnie przez co stworzymy jednolite stylowo, nowoczesne wnętrza z nutką niepowtarzalności.

przeczytaj rowniez
Autor: Weronika Kwasiborska
Zdjęcia: Marcin Czechowicz, Krzysztof Zasuwik, Mariusz Bykowski, Konrad Kalbarczyk, Alvhem Mäkleri & Interiör / Fredrik Karlsson
Data publikacji: 9.08.2012 12:15
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.