archirama.pl

ARCHITEKTURA WNĘTRZ. Nowoczesne wnętrze Wojewódzkiej Komendy Policji w Poznaniu!

Sposobów na urządzanie mieszkań są tysiące, jednak jak urządzić posterunek Policji aby był nowoczesny i funkcjonalny, a jednocześnie spełniał wymogi tego specyficznego wnętrza? Oto rozwiązanie, które pokazuje jak nowocześnie urządzić wnętrze policyjnego budynku! Architektura wnętrza policyjnego posterunku.

Nowoczesne wnętrze i niepowtarzalny design. Policja tez ma swoje ciekawe budynki

Nowoczesne wnętrze i niepowtarzalny design. Policja tez ma swoje ciekawe budynki

Fot: Dzięki uprzejmości Poznań_Projekt i mode:lina

Funkcjonalność przede wszystkim

Projektanci z Pracowni POZNAŃ_PROJEKT przy współpracy ze studiem mode:lina podjęli się zaprojektowania wnętrza Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Istniejący już od dawna budynek wymagał modernizacji. Głównym celem w projektowaniu stało się dostosowanie całej strefy wejściowej dla osób niepełnosprawnych. Udało się to osiągnąć dzięki zamontowaniu ergonomicznej windy oraz odpowiednim przekształceniu dolnej partii schodów. Jak podkreślają sami projektanci, dostali oni całkowitą dowolność w tym jak ukształtować wnętrze – trzeba zaznaczyć, że cały budynek objęty jest ochroną konserwatorską.

>> Zobacz jak urządzić biuro w garażu!

Jednak udało stworzyć się nowoczesne wnętrze, w którym rządzi minimalizm i prostota. Takie cechy od początku chciano połączyć w projektowaniu tej aranżacji wnętrza. Dodatkowym elementem jest połączenie typowych, policyjnych barw. Wszystko zostało zaprojektowane w kolorach szarych, białych i oczywiście niebieskich. Dzięki zastosowaniu tej gamy kolorów wnętrze integruje się z istniejącą w tym miejscu funkcją. Komendy policji to bardzo specyficzne obiekty. Podczas projektowania ich wnętrza trzeba wziąć pod uwagę liczne detale. Bardzo ważne jest tutaj intuicyjne poruszanie się po wnętrzu. Z tego powodu hol wejściowy jest otwartą przestrzenią, w której znajduje się tylko biurko dla informacji oraz kilka krzesełek dla czekających.

Współczesny design na posterunku policji

Dla większości osób posterunki policji to zniszczone i stare budynki, których nie warto remontować, bo przecież trzyma się tam przestępców. Jednak zapominamy, że jest to również miejsce przeznaczone dla wszystkich obywateli, którzy wymagają pomocy policji. Dlatego te miejsca także powinny być utrzymane na należytym poziomie wyrażając tym samym szacunek dla obywateli. I tego trzymali się projektanci a biur POZNAŃ_PROJEKT i mode:lina. Barwy i funkcja to nie wszystko co przygotowali dla nas w swoim projekcie. Zadbali również o nowoczesne kształty i przyjazny wygląd i klimat wnętrza. Wszystko za sprawą mebli wykonanych w designerskich kształtach. Brak tu kątów prostych, wszystkie elementy wykończone są obłymi kształtami. Zarówno blaty, jak i same krzesła.

>> Oto najlepsze wnętrza roku 2011, zobacz jak modnie projektować wnętrza!

Design, kolory, funkcjonalność, prostota i minimalizm – te elementy stały się receptą na stworzenie nowoczesnego wnętrza posterunku policji. Uważacie, że taki styl projektowania wnętrz tego typu obiektów jest fajny? A może coś wam się tu nie podoba i coś byście zmienili? Czekamy na wasze opinie i komentarze!

Autor: Weronika Kwasiborska
Zdjęcia: Dzięki uprzejmości PROJEKT-POZNAŃ i mode:lina, Dzięki uprzejmości Poznań_Projekt i mode:lina
Data publikacji: 14.08.2012 12:14

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.