archirama.pl

Dom nad Morzem Śródziemnym. Nowoczesne wnętrze w hiszpańskiej Andaluzji

Dom nad Morzem Śródziemnym zachwyca nowoczesnością i lekkością bryły. Zobacz wnętrze domu zlokalizowanego w andaluzyjskiej miejscowości Marbella. Zobacz wnętrza w nowoczesnym stylu z hiszpańskim temperamentem.

Nowoczesny dom w Andaluzji

Nowoczesny dom w hiszpańskiej Marbelli.

Fot: Jacobo Espana, A -cero

Dom w Marbelli został zaprojektowany przez hiszpańskie studio A – cero. Niezwykła lokalizacja, na hiszpańskim Costa del Sol, na wzgórzu, z którego można podziwiać wybrzeże Morza Śródziemnego sprawiła, że niewykorzystanie tak dogodnych warunków byłoby nie błędem, a grzechem. Dom został zaprojektowany tak, aby nie tylko wykorzystywać naturalne warunki otoczenia, ale w jak największym stopniu stanowić ich integralną część. W skład luksusowej posiadłości wchodzi nie tylko geometryczna bryła mieszkalna z ogromnym tarasem, ale również ogród, kort tenisowy, basen i rozległy garaż. Całość ma prawie trzy tysiące metrów kwadratowych powierzchni. Bardzo ciekawym architektonicznie rozwiązaniem jest umieszczenie głównej sypialni oraz łazienki na piętrze wysuniętym nad powierzchnią ganku - dzięki temu ich przestrzeń jest zarówno otwarta z rozległym widokiem na wybrzeże, jak i prywatna - schowana na piętrze od strony morza, z obu stron chroniona masą budynku.

>> Zobacz jak wiejski dom z XVIII wieku stał sie nowoczesną posiadłością!

Całość zorganizowana jest na trzech poziomach. Parter jest najbardziej otwartą, najmniej prywatną ze wszystkich przestrzeni. Znajdują się tam salon z jadalnią, kuchnia, pralnia oraz pokój techniczny. Na pierwszym piętrze zlokalizowane są obydwie sypialnie oraz gabinet, zaś w piwnicy, miejsce ma domowe spa: wewnętrzny basen, siłownia. W podziemiach znajduje się również garaż. Całość zachwyca minimalizmem, świetnym smakiem, nowoczesnością i świetnym wkomponowaniem w otaczającą przestrzeń.

Autor: Klaudyna Liszewska
Zdjęcia: Jacobo Espana, A -cero
Data publikacji: 27.08.2012 12:06

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.