Jaki jest design nowej architektury wnętrz dla Studio D35?
Koncepcja architektury wnętrz nawiązuje do lokalizacji, czyli dawnej hali montażowej fabryki motocykli Osa. Jest to jednocześnie nawiązanie do przemysłowej tradycji Pragi i znajdującej się tam słynnej Soho Factory – awangardowej przestrzeni dla kultury i biznesu. Nie trudno się domyślić, że powstały design to w dużej mierze minimalizm w połączeniu ze stylem industrialnym. Można doszukać się również inspiracji pop-artem we wnętrzach, a to za sprawą wprowadzenia do nich mebli w intensywnej kolorystyce, tj. pomarańcz, czerwień, błękit czy turkus. Dość surowe pomieszczenia typu loft ociepla również drewniana podłoga oraz niektóre, pokryte drewnem, ściany. Industrialny design podkreślony jest m.in. słynnymi krzesłami EPC DSR od Eames’ów.
Powierzchnia biura to 1800 mkw starej hali montażowej motocykli Osa, która dzisiaj jest częścią SOHO Creative District. Na studio D35 składają się: sale konferencyjne, kolaudacyjne, dział 3D, dwie laboratoryjne sale kinowe, bogate zaplecze techniczne, montażownie Avid, zaawansowane systemy do kolor korekcji Baselight oraz najwyższej klasy sprzęt, w tym: obecnie największy w Polsce 10-cio metrowy ekran projekcyjny. Całkowita wartość projektu to 10 mln zł.
Studio D35 to jednak nie tylko interesująca architektura wnętrz, ale przede wszystkim grupa profesjonalistów. Firma, założona przez doświadczonego kolorystę Marcina Kryjoma, powstała jako unikatowe studio zajmujące się kompleksowym opracowywaniem zaawansowanych projektów związanych z filmem i reklmą. Doświadczenie, które posiadają pracownicy z D35 związane jest z produkcjami takich twórców filmowych jak Wojciech Smarzowski, Władysław Pasikoski, Ryszard Bugajski, Koanna Kos Krauze czy Krzysztof Krauze. D35 miało swój udział przy wielu znanych produkcjach filmowych, np.: Sęp, Daas, Drogówka, Jack Strong, Papusza, czy Układ zamknięty.
Milena Glinojecka
