archirama.pl

Ogrody wertykalne. Projekt ogrodu w małym mieszkaniu

Nie tylko korytarze bywają pionowe. Ogrody też. Ogrody pionowe podbijają rynek swoją wygodą i niezwykłą atmosferą, którą wprowadzają na zewnątrz oraz wewnątrz pomieszczeń. Zobacz projekt ogrodu dla małego mieszkania.    

Ogrody pionowe wertykalne w domu

Ogrody pionowe wertykalne w domu

Fot: www.iqgarden.eu

Ogrody wertykalne to novum w polskiej ofercie aranżacji ogrodów. Niekiedy przypominające równikowe epifity, śródziemnomorskie pnącza winogron czy angielski bluszcz rodem z Wichrowych Wzgórz. Dzięki specjalnej technologii, która jak to często bywa, konstrukcją naśladuje naturalne formy bytowania roślin, umożliwiono montowanie żywych organizmów roślinnych na sztucznie stworzonych, pionowych ścianach.

Taka konstrukcja składa się z metalowej ramy, powierzchni PCV sprawiającej, że płyta jest wodoszczelna oraz powierzchni filcu umożliwiającego równomierne rozprowadzenie wody. Żywe ogrody umieszczone na zewnątrz budynku nie tylko zdobią ale działają jak izolator, ograniczając koszty zużywanej energii. Zimą ogrzewają wnętrze budynku, latem ochładzają.

>>Zobacz pierwszy na świecie wieżowiec do pionowej uprawy roślin 

Zielone ściany w środku, w pomieszczeniach bardzo pozytywnie wpływają na powietrze wewnątrz budynku. Powietrze jest ujemnie zjonizowane, nawilżone, a odpowiednio dobrane gatunki roślin potrafią neutralizować niebezpieczne dla zdrowia substancje lotne. Kolejną zaletą ogrodów wertykalnych jest oszczędność miejsca, dzięki temu, że w ogóle nie zajmują powierzchni użytkowej.

To świetne rozwiązanie dla mieszkańców mieszkań z balkonami, których powierzchnia nie pozwala na aranżację pełnego ogrodu. Osoby zabiegane, dotychczasowi „mordercy roślin” będą również zachwyceni. System odżywiania i nawadniania ogrodów wertykalnych jest automatyczny i nie wymaga dodatkowej pielęgnacji ze strony właściciela. Zajrzyjcie do galerii, żeby zobaczyć kilka ogrodów pionowych zamontowanych w warunkach domowych przez studio IQ Garden.

>>Biała minimalistyczna kawalerka na start

Autor: Klaudyna Liszewska
Zdjęcia: www.iqgarden.eu
Data publikacji: 17.04.2012 12:55

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.