Wnętrza
WNĘTRZA

OVO Wrocław i pokoje Hiltona

  • Komentarze

Blob we Wrocławiu. OVO Wrocław, pokoj typu twin

OVO Wrocław, pokoj typu twin

Fot: M. Lulko, materiały prasowe PR Expert
  • Blob we Wrocławiu. OVO Wrocław, pokoj typu twin
  • Białe płaszczyzny to pierwsze panele z corianu na elewacji OVO Wrocław
  • OVO Wrocław, pokój double

OVO Wrocław, czyli budynek znany jako pierwszy polski blob, ma być gotowy w 2016 roku. Tymczasem na elewacji pojawiły się pierwsze panele z corianu, a dwa pokoje hotelowe są gotowe

Spacerowicze wędujący po wrocławskim Podwalu mogą przyglądać się budowie pierwszego polskiego bloga. Mury dawno wyszły już z ziemi, w kwietniu 2015 betonowa konstrukcja jest już prawie ukończona. Większa część budynku to wciąż beton i stal, ale część elewacji wydaje się, co zaskakujace, gotowa. Za panelami z białego corianu kryją się rzeczywiście dwa ukończone pokoje hotelowe. To dwa pokazowe pokoje hotelowe Hilton. Podczas gdy na innych kondygnacjach toczyły się ciężkie prace konstrukcyjne, takie jak wylewanie stropów, w apartamentach trwały prace wykończeniowe.

Architektura wnętrz nie zaskakuje. Widać, że Hilton nie miejsce na ekscentryczny czy choćby śmiały design. Ma być elegancko i funkcjonalnie. Projektanci wnętrz nie mają zbyt wiele swobody. Mogą korzystać tylko z tych materiałów i mebli, które spełniają wymogi katalogu standaryzacji DoubleTree by Hilton. Liczący 330 stron katalog szczegółowo precyzuje dopuszczalne rozwiązania.  

Wzorcowe pokoje hotelowe w OVO Wrocław to pokoje dwuosobowe, tzw. double oraz twin. Pierwszy z nich ma jedno obszerne łóżko, drugi dwa mniejsze. Wyposażenie obu jest podobne, architektura wnętrz różni się dominującą kolorystyką, jedno jest jaśniejsze, drugie bardziej ciemne.

Wnętrze wypełniają meble wykonczone fornirem z drewna orzecha amerykańskiego. W pokojach znalazły się też zaprojektowane specjalnie do Hiltona meble tapicerowane. Od hałasu budowy uciec się nie da, ale zwiedzający mogą wypróbować zasłony typu blackout. Wykonane są one z tkaniny w pełni odcinającej dostęp światła do wnętrza. To jeden z warunków, który musi być spełniony w każdym z hoteli DoubleTree by Hilton.

Pokoje hotelowe zajmą pierwsze i drugie piętro bloba. Nad nimi znajdą się biura, apartamenty i penthouse’y OVO Wrocław.

przeczytaj rowniez
Autor: KZ
Zdjęcia: M. Lulko, materiały prasowe PR Expert
Data publikacji: 22.04.2015 17:42
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.