archirama.pl

OVO Wrocław i pokoje Hiltona

OVO Wrocław, czyli budynek znany jako pierwszy polski blob, ma być gotowy w 2016 roku. Tymczasem na elewacji pojawiły się pierwsze panele z corianu, a dwa pokoje hotelowe są gotowe

Blob we Wrocławiu. OVO Wrocław, pokoj typu twin

OVO Wrocław, pokoj typu twin

Fot: M. Lulko, materiały prasowe PR Expert

Spacerowicze wędujący po wrocławskim Podwalu mogą przyglądać się budowie pierwszego polskiego bloga. Mury dawno wyszły już z ziemi, w kwietniu 2015 betonowa konstrukcja jest już prawie ukończona. Większa część budynku to wciąż beton i stal, ale część elewacji wydaje się, co zaskakujace, gotowa. Za panelami z białego corianu kryją się rzeczywiście dwa ukończone pokoje hotelowe. To dwa pokazowe pokoje hotelowe Hilton. Podczas gdy na innych kondygnacjach toczyły się ciężkie prace konstrukcyjne, takie jak wylewanie stropów, w apartamentach trwały prace wykończeniowe.

Architektura wnętrz nie zaskakuje. Widać, że Hilton nie miejsce na ekscentryczny czy choćby śmiały design. Ma być elegancko i funkcjonalnie. Projektanci wnętrz nie mają zbyt wiele swobody. Mogą korzystać tylko z tych materiałów i mebli, które spełniają wymogi katalogu standaryzacji DoubleTree by Hilton. Liczący 330 stron katalog szczegółowo precyzuje dopuszczalne rozwiązania.  

Wzorcowe pokoje hotelowe w OVO Wrocław to pokoje dwuosobowe, tzw. double oraz twin. Pierwszy z nich ma jedno obszerne łóżko, drugi dwa mniejsze. Wyposażenie obu jest podobne, architektura wnętrz różni się dominującą kolorystyką, jedno jest jaśniejsze, drugie bardziej ciemne.

Wnętrze wypełniają meble wykonczone fornirem z drewna orzecha amerykańskiego. W pokojach znalazły się też zaprojektowane specjalnie do Hiltona meble tapicerowane. Od hałasu budowy uciec się nie da, ale zwiedzający mogą wypróbować zasłony typu blackout. Wykonane są one z tkaniny w pełni odcinającej dostęp światła do wnętrza. To jeden z warunków, który musi być spełniony w każdym z hoteli DoubleTree by Hilton.

Pokoje hotelowe zajmą pierwsze i drugie piętro bloba. Nad nimi znajdą się biura, apartamenty i penthouse’y OVO Wrocław.

Autor: KZ
Zdjęcia: M. Lulko, materiały prasowe PR Expert
Data publikacji: 22.04.2015 17:42

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.