archirama.pl

Ozdoby świąteczne. Jak pomysłowo ozdobić mieszkanie na Święta

Święta za pasem, warto więc pomyśleć o świątecznych ozdobach. Jak udekorować mieszkanie, by wprawić domowników w świąteczny nastrój? Czasami drobny detal może sprawić, że mieszkanie nabierze odpowiedniego wyglądu i zachwyci gości.

Stół wigilijny można ozdobić stosują kilka niekosztownych zabiegów

Stół wigilijny można ozdobić stosują kilka niekosztownych zabiegów 

Fot: IKEA

Święta Bożego Narodzenia to dla wszystkich czas wyjątkowy. Sklepy specjalizujące się w aranżacji wnętrz poszerzają swoją ofertę o ozdoby świąteczne. Czasem jednak warto zaangażować własne siły i pomysłowość aby stworzyć taką ozdobę własnoręcznie. Zobaczcie, nasze propozycje na ozdobienie mieszkania na tegoroczne święta.

Ozdoby świąteczne na choinkę

Nie ulega wątpliwości, że żywa choinka to podstawa. Jej gałęzie można udekorować unikalnymi świątecznymi ozdobami, jakie proponuje nam np. sklep IKEA. W ofercie IKEA bardzo dobrze prezentuje się czerwono biały łańcuch, który jednocześnie pełni rolę lampek na choinkę. Możemy ozdobić nim również okna, drzwi, czy schody.

>> Zobacz nietypowe prezentacje choinek!

Klimat świąt to także zapach pierników. Upieczone własnoręcznie i ozdobione przez nas bardzo dobrze prezentują się na świątecznym drzewku, na stole, czy nawet jako ozdoba stojąca na półce otoczona zapachowymi świeczkami w kolorach czerwieni, złota i bieli.

Stół świąteczny to przede wszystkim stojące na nim potrawy. Ale warto pomyśleć także o detalach. Stojący zwykle bez użytku świecznik można owinąć czerwoną wstążką, pod jego stojakiem ułożyć gałązkę świerku i postawić na wigilijnym stole wraz z czerwonymi świeczkami. Stół od razu nabierze świątecznego wyrazu. Nie trzeba od razu wymieniać zastawy obrusu i innych drogich rzeczy. Aby stół nabrał charakteru wigilijnego wystarczy kupić świąteczne serwetki, ułożyć świerkowe gałązki, które poza estetyką dają także świąteczny zapach.

Mieszkanie na Święta

Aby w naszym mieszkaniu czuło się atmosferę Świąt trzeba utrzymać ogólną stylistykę charakterystyczną dla tego wyjątkowego święta. Pokoje powinno ozdobić się w kolorach czerwieni i złota, rzadko utrzymuje się konwencje srebra i błękitu. Warto pomyśleć o świeczkach, które nadadzą odpowiedniego klimatu. Jeżeli na zewnątrz nie ma śniegu, można zaopatrzyć się we własny, sztuczny i narysować nim kilka świątecznych wzorów na oknach i drzwiach. Warto pomyśleć o ozdobieniu niektórych elementów w mieszkaniu lampkami, które delikatnie rozświetlą wnętrze bez potrzeby zapalania głównego światła.

Ozdobienie mieszkania na święta wcale nie musi wymagać dużych nakładów finansowych. Potrzebujemy tylko uaktywnić naszą pomysłowość aby zaskoczyć gości własnoręcznie zrobionymi dekoracjami świątecznymi. Trochę papieru, kleju, krepiny i nitki wystarczy aby stworzyć własne ozdoby choinkowe czy świąteczne abażury na lampy.

Autor: Weronika Kwasiborska
Zdjęcia: Comptoir de Famille www.coqlila.pl, Photos.com, IKEA
Data publikacji: 5.12.2012 10:24

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.