Wnętrza
WNĘTRZA

Piekielna architektura wnętrz. Płomień w łazience

  • Komentarze

Architektura wnętrz z piekła rodem: płytki ceramiczne z kolekcji Inferno

Płytki z kolekcji Inferno - najlepiej wyglądają w przestronnym wnętrzu, zestawione z dodatkami w neutralnych kolorach

Fot: Ceramstic
  • Salon kąpielowy. Architektura wnetrz w bieli i płytki ceramiczne Inferno
  • Inferno - płomienie na ścianie
  • Inferno - płytki ceramiczne na ścianie kabiny prysznicowej. Architektura wnętrz w ognistych barwach
  • Architektura wnętrz z piekła rodem: płytki ceramiczne z kolekcji Inferno

We wnętrzu łazienki najczęściej dominują jasne kolory. Ale czy płytki ceramiczne i minimalizm to idealne połączenie? Piekło w łazience – to propozycja dla odważnych

Płytki ceramiczne w czerwieni i czerni

Nowa kolekcja marki Ceramstic raczej nie spodoba się miłośnikom stylu skandynawskiego i minimalizmu. Inferno nie tylko nazwą kojarzy się z piekłem. Zestawienie czerwonych i czarnych plam przypomina wyginające się języki płomieni. Wyłożona w całości takimi płytkami łazienka wyglądałaby pewnie jak wnętrze pieca, dekoracyjne płytki lepiej więc zestawiać z jasnymi, gładkimi elementami. Takie tło wydobędzie urodę wzoru i pomoże uniknąć wrażenia chaosu. Inferno sprawdzi się w architekturze wnętrz większych łazienek i pokojów kąpielowych, w małych mieszkaniach będzie prawdopodobnie zbyt dominujący.  

Wzorem dla projektantów gresu był kamień Butterfly Red. Płytki Inferno są duże, mają wymiary 60x90 cm. Najlepiej będą więc wyglądać ułożone na całej ścianie. Nierówności powierzchni, pęknięcia i użylenia mają nadać płytkom wygląd naturalnego kamienia. Inferno to aktor pierwszego planu, pogodzenie go z innymi mocnymi w wyrazie elementami będzie nie lada sztuką.  
Rektyfikowane płyty gresu szkliwionego mają spolerowaną powierzchni lappato. Cena metra kwadratowego płytek to ok. 230 zł.

do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.