archirama.pl

Piekielna architektura wnętrz. Płomień w łazience

We wnętrzu łazienki najczęściej dominują jasne kolory. Ale czy płytki ceramiczne i minimalizm to idealne połączenie? Piekło w łazience – to propozycja dla odważnych

Architektura wnętrz z piekła rodem: płytki ceramiczne z kolekcji Inferno

Płytki z kolekcji Inferno - najlepiej wyglądają w przestronnym wnętrzu, zestawione z dodatkami w neutralnych kolorach

Fot: Ceramstic

Płytki ceramiczne w czerwieni i czerni

Nowa kolekcja marki Ceramstic raczej nie spodoba się miłośnikom stylu skandynawskiego i minimalizmu. Inferno nie tylko nazwą kojarzy się z piekłem. Zestawienie czerwonych i czarnych plam przypomina wyginające się języki płomieni. Wyłożona w całości takimi płytkami łazienka wyglądałaby pewnie jak wnętrze pieca, dekoracyjne płytki lepiej więc zestawiać z jasnymi, gładkimi elementami. Takie tło wydobędzie urodę wzoru i pomoże uniknąć wrażenia chaosu. Inferno sprawdzi się w architekturze wnętrz większych łazienek i pokojów kąpielowych, w małych mieszkaniach będzie prawdopodobnie zbyt dominujący.  

Wzorem dla projektantów gresu był kamień Butterfly Red. Płytki Inferno są duże, mają wymiary 60x90 cm. Najlepiej będą więc wyglądać ułożone na całej ścianie. Nierówności powierzchni, pęknięcia i użylenia mają nadać płytkom wygląd naturalnego kamienia. Inferno to aktor pierwszego planu, pogodzenie go z innymi mocnymi w wyrazie elementami będzie nie lada sztuką.  
Rektyfikowane płyty gresu szkliwionego mają spolerowaną powierzchni lappato. Cena metra kwadratowego płytek to ok. 230 zł.

Autor: KZ
Zdjęcia: Ceramstic
Data publikacji: 30.12.2014 14:34

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.