archirama.pl

Piękne wnętrza i ogrom inspiracji na Warsaw Home Expo 2017

Najnowsze trendy wnętrzarskie, premiery kolekcji mebli, wzorów lamp, nowości w materiałach wykończeniowych, bezpłatne konsultacje z projektantami wnętrz,a także możliwość zakupu wyjątkowych rzeczy do domu - oto lista powodów, dla których warto 6 - 8 października pojawić się na targach wnętrzarskich Warsaw Home Expo 2017.

Fotel Profim

Targi wnętrz Warsaw Home Expo to miejsce w którym spotykają się architekci i projektanci wnętrz, producenci materiałów wykończenia i wyposażenia wnętrz, sklepy wnętrzarskie oraz miłosnicy dobrego wzornictwa. W tym roku, 6 - 8 października, w Ptak Warsaw Expo, swoją ofertę przedstawi 432 wystawców. Można będzie poznać najnowsze trendy od wykończenia podłóg i ścian zaczynając, poprzez kolekcje mebli i oświetlenie, a na dekoracjach i unikatowych akcesoriach kuchennych kończąc.

Premiery targowe

Jedną z premier, na którą chcemy zwrócić szczególną uwagę, jest krzesło obrotowe Violle zaprojektowane przez niemieckie studio projektowe ITO Design, a dostępne w ofercie (od 2018) firmy Profim. Elegancka i przemyślana forma łączy się z wyjątkową ergonomią. Kolejną nowością jest stołek Mickey. Wyjątkową zaletą stołka jest łatwość dostosowania do aktualnej pozycji użytkownika – z klasycznej niskiej pufy szybko zamienia się w podparcie podczas pracy na stojąco. Możliwość odchylania na boki i szeroki zakres regulacji wysokości pozwalają na dynamiczne i swobodne korzystanie z produktu.

Kolejne premiery podczas Warsaw Home Expo to wyrafinowane kolekcje stworzone dla Profim przez uznanego projektanta Christophe'a Pillet. Wprowadzona w połowie roku linia Chic jest przykładem smukłej i niezwykle dopracowanej formy. Kolekcja jest dedykowana do mniej formalnych, lecz wciąż eleganckich przestrzeni, jak kawiarnie, restauracje, czy biurowe i hotelowe lobby. W drugiej, najnowszej propozycji francuskiego designera - Chic Air - znajdziemy fotele, krzesła i ławki przyciągające uwagę niezwykłą wizualną lekkością mebli i subtelnym, minimalistycznym wzorem. Geometryczny, wysublimowany design zachwycił już niejednego miłośnika oraz eksperta dobrego wzornictwa, czego potwierdzeniem jest przyznanie Chic Air nagrody Red Dot Award 2017. Dodatkową niespodzianką podczas targów będzie możliwość spotkania z projektantem Christophem Pillet.

Zapraszamy na stoisko Profim - A4/B14 w hali F na terenie Ptak Warsaw Expo, w Nadarzynie k. Warszawy, przy Alei Katowickiej 62.

W bezpośrednim sąsiedztwie stoiska Profim swą ofertę na Warsaw Home EXPO 2017 zaprezentuje także marka Vzór. Wśród ich eksponatów znajdą się 3 kultowe modele siedzisk prof. Romana Modzelewskiego produkowane dla Vzoru właśnie przez Profim. Młoda marka powstała 5 lata temu z misją odkrywania, reaktywowania i szerokiego udostępniania ikon polskiego designu z lat 50. i 60. XX wieku. Nadaje życie zapomnianym modelom, dodając im jednak to co wypracowało współczesne wzornictwo przemysłowe. Dawne koncepcje są przeformułowywane, dostosowywane do potrzeb współczesnego użytkownika (o bardziej ergonomiczne rozwiązania, nowoczesne materiały) i przygotowywane do masowej produkcji.

Data publikacji: 21.09.2017 10:54

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.