Wnętrza
WNĘTRZA

Pokój dla przedszkolaka w stylu skandynawskim

  • Komentarze

Biały pokój dla przedszkolaka, czyli prosta historia

Mała kuchnia-zabawka, łóżko marki Pionio, białe ściany. Nowa aranżacja wnętrza dziecięcego pokoju według Kingi Wójcik

Fot: Kinga Wójcik
  • Biały pokój dla przedszkolaka, czyli prosta historia
  • Czarne naklejki przełamują monotonię ścian
  • Białe ściany, kolorowe zabawki

Dziecko, białe ściany i kredki, a na ścianie napis „robię co chcę”. Czy to może się dobrze skończyć? Architektura wnętrz w bieli

Styl skandynawski w małym mieszkaniu

Podobno kolorem roku 2016 będzie biel. Białe ściany i dodatki powiększają optycznie małe mieszkanie, są dobrym tłem dla barwnych dodatków, mają też wiele innych zalet. Biel to dobry kolor do wnętrz w stylu skandynawskim, pasuje do ascetycznego minimalizmu, ale i bogatych aranżacji pełnych antyków i współczesnego designu. Krótko mówiąc, sprawdzi się w prawie każdej sytuacji.  Jednak w pokoju dziecięcym biel to ryzykowny wybór. Te wszystkie kredki, farby, piłki zostawiające na ścianach wyraźny ślad – pokój łatwo może stracić świeżość z pierwszych dni.

Marka Pinio za Kingą Wójcik, autorką bloga Fistaszkowelowe.pl proponuje zaaranżowanie pokoju w monochromatycznej wersji. Taka zmiana ma sprawić, by pokój przestał kojarzyć się z pokojem niemowlaka, a zaczął pasować do potrzeb przedszkolaka. Autorka aranżacji stawia na tapety, łatwiejsze do utrzymania w czystości niż pomalowana ściana. Biel ścian przełamana została monochromatycznymi naklejkami. Czarno-białe motywy wybrane przez projektantkę to m.in. konturowa mapa i czaszka z klocków lego. Kolorowymi akcentami są okładki ilustrowanych książeczek i niektóre zabawki. Do tego białe meble dziecięce i tekstylia takie jak dywanik z motywem autostrady. Całość wpisuje się w ramy stylu skandynawskiego. Wnętrze jest pełne światła i przestrzenne. Świeżo zakończona metamorfoza pokoju robi dobre wrażenie, a najdalej za kilka lat pokój znów zapewne zmieni wizerunek.

do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.