archirama.pl

Pokój dla przedszkolaka w stylu skandynawskim

Dziecko, białe ściany i kredki, a na ścianie napis „robię co chcę”. Czy to może się dobrze skończyć? Architektura wnętrz w bieli

Biały pokój dla przedszkolaka, czyli prosta historia

Mała kuchnia-zabawka, łóżko marki Pionio, białe ściany. Nowa aranżacja wnętrza dziecięcego pokoju według Kingi Wójcik

Fot: Kinga Wójcik

Styl skandynawski w małym mieszkaniu

Podobno kolorem roku 2016 będzie biel. Białe ściany i dodatki powiększają optycznie małe mieszkanie, są dobrym tłem dla barwnych dodatków, mają też wiele innych zalet. Biel to dobry kolor do wnętrz w stylu skandynawskim, pasuje do ascetycznego minimalizmu, ale i bogatych aranżacji pełnych antyków i współczesnego designu. Krótko mówiąc, sprawdzi się w prawie każdej sytuacji.  Jednak w pokoju dziecięcym biel to ryzykowny wybór. Te wszystkie kredki, farby, piłki zostawiające na ścianach wyraźny ślad – pokój łatwo może stracić świeżość z pierwszych dni.

Marka Pinio za Kingą Wójcik, autorką bloga Fistaszkowelowe.pl proponuje zaaranżowanie pokoju w monochromatycznej wersji. Taka zmiana ma sprawić, by pokój przestał kojarzyć się z pokojem niemowlaka, a zaczął pasować do potrzeb przedszkolaka. Autorka aranżacji stawia na tapety, łatwiejsze do utrzymania w czystości niż pomalowana ściana. Biel ścian przełamana została monochromatycznymi naklejkami. Czarno-białe motywy wybrane przez projektantkę to m.in. konturowa mapa i czaszka z klocków lego. Kolorowymi akcentami są okładki ilustrowanych książeczek i niektóre zabawki. Do tego białe meble dziecięce i tekstylia takie jak dywanik z motywem autostrady. Całość wpisuje się w ramy stylu skandynawskiego. Wnętrze jest pełne światła i przestrzenne. Świeżo zakończona metamorfoza pokoju robi dobre wrażenie, a najdalej za kilka lat pokój znów zapewne zmieni wizerunek.

Autor: KZ
Zdjęcia: Kinga Wójcik
Data publikacji: 22.12.2015 15:25

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.