Wnętrza
WNĘTRZA
Polacy w SOHO GALAXY Zahy Hadid

Polacy projektują w sławnym SOHO GALAXY Zahy Hadid w Pekinie. Architektura Wnętrz Exotropy Technology według SPEJS

  • Komentarze

Polacy projektują w sławnym SOHO GALAXY Zahy Hadid w Pekinie. Architektura Wnętrz Exotropy Technology według SPEJS

Projekt został ukończony w listopadzie 2013 roku i pomimo małej skali był dla polskich architektów pewnym wyzwaniem w aspekcie nadzoru realizacji oraz komunikacji z wykonawcami, którzy bardzo często działają na utartych chińskich schematach wykonawczych.

Fot: Ludwik Kaizerbrecht

Polscy architekci projektują w SOHO GALAXY autorstwa Zahy Hadid. Architekturę wnętrz biura  Exotropy Technology Beijing zrealizowano według koncepcji śląskiej pracowni SPEJS.

Śląscy architekci ze studia SPEJS postanowili  przekonać się jak to jest pracować oraz realizować swoje projekty w Chinach. Pierwszą oddaną już do użytku realizacją jest architektura wnętrza biura  firmy Exotropy Technology Beijing.

Biuro w sławnym SOHO GALAXY Zahy Hadid zapjrojektowane przez SPEJS

Biuro firmy E.T. jest zlokalizowane w nowo powstałym budynku SOHO GALAXY projektu Zahy Hadid. Głównym celem projektu architektury wnętrza biura E.T. było stworzenie elastycznego środowwiska pracy oraz oddanie charakteru działalności  firmy, która zajmuje się tworzeniem systemów informatycznych.

Architektura wnętrz dopasowana do systemu pracy

W efekcie powstało wnętrze nowoczesne, przestrzenne oraz zmienne pod względem systemu pracy. Rozkład funkcji oraz system przesuwnych zasłon umożliwiają różne warianty komunikacji między pracownikami. Tryb otwarty daje możliwość swobodnej interakcji  podczas gdy w trybie zamkniętym każda z grup posiada swoją prywatną strefę pracy i spotkań. Minimalistyczna biała przestrzeń została zmiękczona dzięki wprowadzeniu narożników z giętego szkła oraz zasłon w kolorze granatowym jako nawiązanie do identyfikacji wizualnej firmy E.T. Projekt został ukończony w listopadzie 2013 roku i pomimo małej skali był dla polskich architektów pewnym wyzwaniem w aspekcie nadzoru realizacji oraz komunikacji z wykonawcami, którzy bardzo często działają na utartych chińskich schematach wykonawczych.

W 2014 roku pracownia zmieniła nazwę na SPEYS
Więcej o projekcie na: www.speys.com.pl

do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.