Wnętrza
WNĘTRZA

Polacy projektują w Sydney. Architektura wnętrz według A2 Studio

 • Komentarze

Polacy projektują w Sydney. Architektura wnętrz według A2 Studio

Kolorystyka architektury wnętrza domu została dostosowana do klimatu australijskiego. We wnętrzach dominują jasne barwy i naturalne materiały, wzbogacone w mocne kolorystycznie akcenty zieleni i turkusu.

Fot: materiały prasowe
 • Polacy projektują w Sydney. Architektura wnętrz według A2 Studio
 • Polacy projektują w Sydney. Architektura wnętrz według A2 Studio
 • Polacy projektują w Sydney. Architektura wnętrz według A2 Studio
 • Polacy projektują w Sydney. Architektura wnętrz według A2 Studio
 • Polacy projektują w Sydney. Architektura wnętrz według A2 Studio
 • Polacy projektują w Sydney. Architektura wnętrz według A2 Studio

Architekturę wnętrza domu w Sydney wyróżniają przede wszystkim jasne barwy i naturalne materiały z elementami charakterystycznymi dla australijskiego stylu. Za projekt architektoniczny wnętrza odpowiadają projektanci z pracowni A2 Studio.

Projekt architektury wnętrza autorstwa Anny Gruner i Alicji Ragankiewicz z pracowni A2 Studio dotyczy wnętrza domu usytuowanego na przedmieściach Sydney. Plan przebudowy domu dedykowany jest polskiej rodzinie mieszkającej na stałe w Australii. Założenie architektów z pracowni A2 Studio uwzględniało pozostawienie części posiadanych mebli oraz remont pomieszczeń jak najniższym kosztem.

Architektura wnętrza australijskiego domu

Przedmiotem projektu architektury wnętrz są pomieszczenia jednopiętrowego domu, połowy typowego bliźniaka nawiązującego stylem do australijskiej architektury. Parter domu stanowi duży pokój dzienny, za którym zlokalizowana została kuchnia wraz z aneksem jadalnianym. Po sąsiedzku znajduje się mniejszy przeszklony pokój, a także mniej oficjalny salon. Na piętrze domu usytuowano trzy sypialnie oraz dwa pokoje kąpielowe.

Projekt wnętrz według A2 Studio

Głównym założeniem projektu przebudowy domu była przede wszystkim modernizacja kuchni. W wyniku przebudowy, z niewielkiego pomieszczenia kuchnia wraz z wyspą stała się centralnym punktem architektury wnętrza. Jadalnia została zaprojektowana w części dużego pokoju od frontowej strony domu. Przeszklony pokój zlokalizowany obok kuchni, został zaplanowany jako słoneczny pokój dzienny z telewizorem, gdzie najwięcej czasu spędzają dzieci właścicieli domu. Ciekawym rozwiązaniem zastosowanym przez architektów z A2 Studio było wydzielenie salonu od strefy wejścia lekką ażurową ścianką, która jednocześnie pełni funkcję użytecznej półki z miejscem do siedzenia.

Otwarta przestrzeń sypialniana na piętrze domu

Kolorystyka architektury wnętrza domu została dostosowana do klimatu australijskiego. We wnętrzach dominują jasne barwy i naturalne materiały, wzbogacone w mocne kolorystycznie akcenty zieleni i turkusu. Sypialnia usytuowana na piętrze domu została pomyślana jako duża przestrzeń połączona z łazienką. W celu zachowania wrażenia przestronności, w miejsce wyburzonych ścian zaprojektowano szklane tafle oddzielające sferę nocną od części kąpielowej. W tej części dominują przede wszystkim brązy i szarości. Kolorystyka sypialni sprzyja atmosferze spokoju i wyciszenia.

przeczytaj rowniez
Autor: Anna Rychlewicz
Zdjęcia: materiały prasowe
Data publikacji: 31.01.2014 14:20
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.