Wnętrza
WNĘTRZA
Projekt pracowni 81.WAW.PL

Najlepsze wnętrza! KONKURS dla pracowni architektonicznych

 • Komentarze

Dom szeregowy pod Warszawą

Z kuchni i jadalni możemy wyjść bezpośrednio na ogród

Fot: Przemysław Kaczkowski, Sebastian Oleksik
 • Butik fiu fiu
 • Quotel w Poznaniu
 • Quotel w Poznaniu
 • Dom szeregowy pod Warszawą
 • Dom szeregowy pod Warszawą
 • Dom szeregowy pod Warszawą
 • Pokój Mai od biura 81.waw.pl - małe królestwo dla dziecka!
 • Pokój Mai od biura 81.waw.pl - małe królestwo dla dziecka!
 • Pop up shop dla zuo Corp.
 • Pop up shop dla zuo Corp.
 • Wnętrza biur. Biuro garaż
 • Wnętrza biur. Biuro garaż
 • Wnętrza biur. Biuro garaż 8

Poznaliśmy laureatów pierwszej edycji konkursu, zorganizowanego przez portal sztuka-architektury.pl, na najlepsze wnętrze. Konkurs podzielono na dwie kategorie: najlepsze wnętrze publiczne oraz najlepsze wnętrze prywatne. Zobaczcie, kto został laureatem konkursu oraz jak prezentują się zwycięskie projekty! Wy też oddalibyście na nie swój głos?

Kto zajął pierwsze miejsce w kategori wnętrze publiczne?

Zwycięzców w tej kategorii jest aż dwóch. Ex aequo pierwsze miejsce zajęli: Ultra Architects i ich projekt biura – garażu oraz pracownie Inside Outside i Super Super ze swoim projektem Pop up Shop ZUO Corp.

Projekt biura – garażu zachwyca swoim nietuzinkowym pomysłem. Jest to doskonałe rozwiązanie dla fanów motoryzacji, którzy prowadzą interesy, a chcą pozostawać w otoczeniu rzeczy, które są ich pasją. Wnętrze zostało zaprojektowane dla poznańskiej firmy T2 Investment. Projekt biura Ultra Architects jest idealnym połączeniem pasji inwestora i z funkcją biurową. Wielka hala magazynowa, która została zaadaptowana pod ten projekt, w części przeznaczono ją pod wynajem. Ale aż 300 m2 pozostało do dyspozycji inwestora.

Również pierwsze miesjce w tej kategorii przyznano projektowi grup: Inside Outside oraz Super Super. Projekt pop up shopu został wykonany dla firmy ZUO Corp. Wnętrze małej, sześciennej kostki zostało wyłożone lustrami. Projektanci bawiąc się przestrzenią stworzyli w ten sposób „niekończące się wnętrze”. Mała przestrzeń, dzięki takiemu założeniu zyskała kilkanaście metrów więcej. Takie rozwiązanie to pomysł Hanny Kokczyńskiej i Jacka Majewskiego z pracowni Super Super oraz Agnieszki Kuczyńskiej z biura Inside/Outside. Butik działał przez trzy pierwsze miesiące 2011 roku, a usytuowany został przy ul. Brackiej w Warszawie, naprzeciwko kawiarni „Między Nami”.

Drugie miesjce dla Butiku FIU FIU w Warszawie

Drugie miejsce w kategorii najlepsze wnętrze publiczne roku 2011 zajął warszawski butik FIU FIU projektu Mateusza Adamczyka oraz Marcina Kwietowicza z biura BUDCUD. Projekt został określonyprzez architektów  mianem „architektonicznego drobiazgu”. Drobiazg te mieści się na powierzchni zaledwie 30 m2. Inspiracją dla projektantów była sama funkcja i typ sprzedawanej w butiku odzieży. To spowodowało, że wnętrze nawiązuje do skandynawskiego stylu: minimalizm, prostota i naturalne materiały to główne jego cechy. Koncepcja opiera się na wstawieniu do wnętrza bryły której kszałt przypomina domek z dachem dwuspadowym. Jego poszczególne elementy zostały przesunięte, w taki sposób aby wnętrze zostało podzielone na odpowiednie działy.

Ostatnie miejsce na podium dla Quotelu w Poznaniu

Projektanci z pracowni mode:lina poztanowili zaprojektować mieszaknie dla osób odwiedzającym Międzynarodowe Targi Poznańskie. Taka funkcja nakazuje architektom umiejętnie połączenie stylu hotelowej funkcjonalności z atmosferą domowego wypoczynku. Wnętrze zostało zaprojektowane z elementów i mebli prosto z IKEI, dzięki czemu są funkcjonalne i łatwe do wymiany. Wnęrze połaczyło gotowe elementy z elementami robionymi na zamówienie, co pozwoliło stworzyć niepowtarzalny design.

Pokój Mai – pierwsze miejsce w kategorii najlepsze wnętrze prywatne

Biuro projektowe 81.waw.pl zaprojektowało idealny pokój dla dziecka. Mimo, że kształt pokoju nie jest funkcjonalny, architekci stworzyli tam prawdziwy raj dla dziewczynki. Białe wykończenia i meble nadają pomieszczeniu przestrzeni. Łóżko, które zaprojektowano na pewnej wysokości jest w pełni bezpieczne dla Mai – zamiast pionowej drabinki, do łóżka prowadzą wygodne schodki, umiejętnie schowane i zamaskowane. Pokój dziewczynki został podzielony na trzy strefy: do nauki, zabway i spania. Dzięki takiemu rozwiązaniu stał się w pełni funkcjonalny i przestrzenny.

Drugie miejsce dla Przemka Kruczkowskiego za wnęrtze domu szeregowego

Przemek Kruczkowski z biura 100% miał za zadanie zaprojektować funkcjonalne wnętrze dla czteroosobowej rodziny z psem. Za główne zadanie postawił sobie stworzenie otwartej przestrzeni pozbawionej zbyt dużej ilości przedmiotów. Trzy poziomowe mieszkanie w domu szeregowym zostało zaprojektowane w skandynawskim stylu. Z materiałów możemy tu zobaczyć jeden rodzaj drewna – bambus. Dodatkowo w domu rządzi biel oraz beż, która zostaje ożywiona dzięki wprowadzeniu intensywnego koloru.

Trzecie miejsce dla dwupoziomowego Condo w Poznaniu

Kasia Orwat zaprojektowała funkcjonalne wnętrza w poznańskim Chwaliszewie. Projektantka chciała stworzyć wnętrze ukazujące wielkopolską gospodarność, a jednocześnie odejść od nudy i powtarzalności. Dzięki specyficznemu zaprojektowaniu poddasza, udało się tu wydzielić antresole, która jest idealnym miejscem dla sypialni. Na antresolę prowadzi stalowa klatka schodowa, a samo wnętrze sypialni zostało wzbogacone o mocne, czerwone akcenty.

przeczytaj rowniez
Autor: Weronika Kwasiborska
Zdjęcia: 81.waw.pl, Przemysław Kaczkowski, Sebastian Oleksik, BUDCUD, Jeremi Buczkowski, modelina-architekci.com, Jacek Majewski
Data publikacji: 20.06.2012 13:18
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
 • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
 • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
 • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
 • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
 • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.