Wnętrza
WNĘTRZA

Przestrzeń pracy w stylu mid-century modern

  • Komentarze

Przestrzeń pracy w stylu mid-century modern

Mat. Workplace

  • Przestrzeń pracy w stylu mid-century modern
  • Przestrzeń pracy w stylu mid-century modern
  • Przestrzeń pracy w stylu mid-century modern
  • Przestrzeń pracy w stylu mid-century modern
  • Przestrzeń pracy w stylu mid-century modern

Ceetrus przeniósł swoją warszawską siedzibę do budynku IBC. Tam otwiera biuro, które jest wyrazem kultury panującej w firmie. Za projekt odpowiada studio projektowe Workplace Solutions. Design i projekt funkcjonalny inspirowane są stylem mid-century modern. To miejsce spotkań, które łączy przytulny klimat z biznesowym wizerunkiem. Architekci odpowiedzieli na różne potrzeby i aktywności pracowników, wdrażając założenia koncepcji Activity-Based Workplace - transparentność i różnorodność przestrzenną.

Architekci z Workplace Solutions stanęli przed wyzwaniem zaprojektowania biura tuż po rebrandingu firmy. Nowe środowisko pracy Ceetrus miało wyrażać zmianę nie tylko w identyfikacji wizualnej. Przestrzeń o powierzchni 1225 mkw. jest funkcjonalną odpowiedzią na specyfikę pracy oraz częste wizyty klientów i partnerów czy śniadań biznesowych. Punktem wyjścia były interakcje pracowników oparte o swobodną wymianę wiedzy i otwartość. To transformacja nie tylko przestrzeni pracy, lecz przede wszystkim kultury firmy.

Miejsce spotkań

Biuro miało być niczym elegancki salon dla gości - miejsce, gdzie spotykamy się z przyjaciółmi, czasem prowadzimy poważne rozmowy, a czasem śmiejemy się. Wnętrze ma podkreślać biznesowy charakter i zarazem kreować przytulny klimat. Styl mid-century modern, który łączy obie cechy, stał się główną inspiracją. Design oparty jest o dużą ilość naturalnych elementów - żywych roślin i drewna. Płynnym przedłużeniem aranżacji jest spersonalizowany wayfinding i spacebranding. Grafiki i okleiny tworzą spójny system, który pomaga łatwo się odnaleźć. Instalacje świetlne i wizualne elementy oddają wizerunek marki i opowiadają historię tego biura. Nawiązujące do Warszawy neony, obrazy i grafiki zaznaczają lokalność miejsca - ożywiają przestrzeń i sprawiają, że nie jest ona dla pracownika anonimowa.

Przestrzeń szyta na miarę

W myśl koncepcji Activity-Based Workplace, biuro odpowiada na różne aktywności pracowników. Strefy wspólne zajmują około 35% całej powierzchni. To nieformalne miejsca do pracy, różnej wielkości, półotwarte i zamknięte sale do spotkań, oraz strefy relaksu. Miejsca przeznaczone do pracy są transparentne i funkcjonalnie podzielone. Każdy open-space dedykowany danemu zespołowi sąsiaduje z dwoma salami spotkań i gabinetem do pracy w skupieniu. Recepcja dzieli przestrzeń i jest punktem spotkań pracowników i klientów. Można tam wypić kawę i poczekać na gości. Wokół niej zlokalizowane są cztery duże sale konferencyjne, w tym dwie połączone mobilną ścianą.

Katalizator kreatywności

Zaraz obok recepcji znajdziemy “serce” biura. To strefa coworkingowa połączona z jadalnią, kuchnią i barem. Tutaj odbywają się większe spotkania biznesowe oraz eventy dla pracowników. To miejsce spotkań i swobodnej wymiany myśli, skonstruowane zgodnie z przyświecającym firmie hasłem “with citizens for citizens”. Na co dzień można tu wypić kawę, pograć w bilard, popracować, porozmawiać czy po prostu zrelaksować się. Strefa ta, to aż 16% powierzchni całego biura. Tak duża wspólna, wielofunkcyjna przestrzeń to katalizator kreatywności. Pomaga w budowaniu osobistych więzi między pracownikami, które są tak istotne we współczesnej kulturze biznesu.

„Z każdym projektowanym biurem, staramy się propagować tworzenie tego typu stref. To trend, który razem z większą powierzchnią otwartych i mniej formalnych przestrzeni spotkań, pomaga nam projektować przyjazne ludziom miejsca.” – dodaje Bogusz Parzyszek, założyciel Workplace Solutions.

Więcej na: http://workplace.pl/

przeczytaj rowniez
  • Biophilic vademecum - jak stworzyć zdrową przestrzeń pracy
    Biophilic vademecum - jak stworzyć zdrową przestrzeń pracy

    Natura jest dla nas niezbędnym elementem w przestrzeni domu, miasta czy pracy. W jej towarzystwie odpoczywamy, integrujemy zmysły, czujemy się naturalnie i komfortowo. Przestrzeń pracy także powinna mieć cechy naturalnego środowiska. Projektując zieleń w biurach dla Nordea, czy Skanska doszliśmy do konkretnych wniosków, które pokazują jak pozytywnie oddziałuje ona na każdą osobę. To motywuje nas by szerzyć ideę projektowania w zgodzie z naturą. Chcemy się podzielić naszą wiedzą, pokazując, dlaczego, gdzie i w jaki sposób można użyć roślin do stworzenia zdrowej przestrzeni pracy. więcej

Data publikacji: 9.05.2019 11:52
do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
tagi
81.waw.pl apartament apartamentowiec aranżacja wnętrz aranżacje wnętrz architekci architekt architektura architektura Grecji architektura krajobrazu architektura polska architektura sakralna architektura Warszawy architektura wnętrz architektura wnętrza architektura Wrocławia architektura współczesna beton beton architektoniczny biuro biuro architektoniczne biurowiec BoConcept bryła centrum handlowe co zobaczyć Comitor dach dekoracje design dizajn dom dom jednorodzinny drapacz chmur drewno ekologia Euro 2012 film gotyk historia architektury hotel ikea ikona architektury komiks konkurs konkurs architektoniczny kościół Kraków kuchnia lampa loft Londyn małe mieszkanie MAŁY DOM meble Mies van der Rohe minimalizm moda modernizacja modernizm muzeum Muzeum Sztuki Nowoczesnej Newmor Nizio Design International nowoczesna architektura nowoczesne wnętrza nowoczesne wnętrze nowoczesny dom NOWY PROJEKT ZAHA HADID ogród okno ornament pawilon polski design pracownia architektoniczna projekt projekty projekty zahy hadid przestrzeń miejska przestrzeń publiczna recykling rewitalizacja sarp Serwis o architekturze stararchitekt starożytna Grecja Studio Forma 96 STYL NOWOCZESNY styl skandynawski sztuka sztuka współczesna świątynia Tremend trendy urbanistyka wakacje 2013 Warszawa wieżowce Wieżowce Warszawa wieżowiec wnętrza Wrocław współczesna architektura współczesny design wystawa wzornictwo Zaha Hadid ZAHA HADID projekty zrównoważony rozwój życie w architekturze
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.