Wnętrza
WNĘTRZA

Puzzle z betonu

  • Komentarze

DekoConcrete, beton architektoniczny

DekoConcrete, beton architektoniczny. Na ścianach płytki w formie puzzli

Fot: DekoConcrete

Beton w architekturze wnętrz jeszcze niedawno kojarzył się z chłodnym minimalizmem. Tymczasem obecnie na rynku sporo jest dodatków w stylu pop, takich jak betonowe puzzle

Kiedy mowa o puzzlach, nie chodzi bynajmniej o zabawkę, którą można rozłożyć gdzieś w kącie stołu, tylko o pełnowymiarowe ścienne płytki. Firma DekoConcrete wprowadziła do sprzedaży kolekcję Box 2, a w jej ramach między innymi płyty z charakterystycznymi wycięciami i wypustkami, wzorowane na tekturowych układankach. Płytki dostępne są w czterech odcieniach kolorystycznych. W ofercie znalazły się elementy w odcieniu złamanej bieli, naturalnej dla betonu szarości, antracytowe i czarne. Można też wybrać fakturę, od gładkiej po bardzo porowatą. Wieżę Eiffla ułożyć z tych puzzli będzie ciężko, ale do poskładania całkiem złożonej, monochromatycznej kompozycji jak najbardziej się nadają. No i nie ma założonego z góry wzoru, każda ściana może wyglądać inaczej.

Pozostałe wzory z serii Box to betonowe piramidy oraz Soft, wyoblone płytki przypominające nieco wielkie kostki czekolady. Wszystkie można stosować przy aranżacji pomieszczeń i na zewnątrz budynków, na ścianach albo na podłogach.

Wielkie puzzle na ścianie to rozwiązanie nieco zbyt teatralne jak na mój gust. Tego rodzaju efekt w przeciętnym wnętrzu może się szybko opatrzeć, a betonową okładzinę trochę trudniej zmienić niż tapetę. Ale w przestrzeni biurowca, kawiarni czy poczekalni wzór może się sprawdzić.

do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.