archirama.pl

Puzzle z betonu

Beton w architekturze wnętrz jeszcze niedawno kojarzył się z chłodnym minimalizmem. Tymczasem obecnie na rynku sporo jest dodatków w stylu pop, takich jak betonowe puzzle

DekoConcrete, beton architektoniczny

DekoConcrete, beton architektoniczny. Na ścianach płytki w formie puzzli

Fot: DekoConcrete

Kiedy mowa o puzzlach, nie chodzi bynajmniej o zabawkę, którą można rozłożyć gdzieś w kącie stołu, tylko o pełnowymiarowe ścienne płytki. Firma DekoConcrete wprowadziła do sprzedaży kolekcję Box 2, a w jej ramach między innymi płyty z charakterystycznymi wycięciami i wypustkami, wzorowane na tekturowych układankach. Płytki dostępne są w czterech odcieniach kolorystycznych. W ofercie znalazły się elementy w odcieniu złamanej bieli, naturalnej dla betonu szarości, antracytowe i czarne. Można też wybrać fakturę, od gładkiej po bardzo porowatą. Wieżę Eiffla ułożyć z tych puzzli będzie ciężko, ale do poskładania całkiem złożonej, monochromatycznej kompozycji jak najbardziej się nadają. No i nie ma założonego z góry wzoru, każda ściana może wyglądać inaczej.

Pozostałe wzory z serii Box to betonowe piramidy oraz Soft, wyoblone płytki przypominające nieco wielkie kostki czekolady. Wszystkie można stosować przy aranżacji pomieszczeń i na zewnątrz budynków, na ścianach albo na podłogach.

Wielkie puzzle na ścianie to rozwiązanie nieco zbyt teatralne jak na mój gust. Tego rodzaju efekt w przeciętnym wnętrzu może się szybko opatrzeć, a betonową okładzinę trochę trudniej zmienić niż tapetę. Ale w przestrzeni biurowca, kawiarni czy poczekalni wzór może się sprawdzić.

Autor: Opracował K. Zięba
Zdjęcia: DekoConcrete
Data publikacji: 18.02.2016 16:49

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.