archirama.pl

Reklama przez ekologię. Współczesna architektura Warszawy

W kwietniu w przestrzeni publicznej Warszawy pojawiła się nietypowa reklama. Zamiast bilboardu – zielona ściana

Współczesna architektura Warszawy i nietypowa reklama zewnętrzna

Zielone ściany

Fot: materiały prasowe H&M


Do 30 kwietnia 2014 przy ul. Widok w Warszawie działać będzie instalacja nawiązująca do modnych haseł zrównoważonego rozwoju i ekologii. W dość ciemnym i zamkniętym przejściu między ul. Marszałkowską a Pasażem Wiecha powstał zielony punkt. Szklano-betonową elewację pokryje zielona ściana, a przed sklepem na jasnych deskach staną lekkie meble. Instalacja tworzy półpubliczną przestrzeń, zachęcającą do odpoczynku. Celem organizatorów jest promocja marki za pomocą nieco innych niż dotychczas środków. Reklama ma stać się czymś więcej, niż formą prezentacji produktu. Trawa wykorzystana do budowy zielonej ściany po jej demontażu zostanie przekazana Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva! dla zwierząt w schronisku w Korabiewicach.

Proekologiczne działanie takiej instalacji jest zapewne dyskusyjne, ale tego rodzaju reklama może być mniej inwazyjna i budzic lepsze skojarzenia, niż tradycyjne bilboardy czy gigantyczne makiety produktów, szpecące miejską przestrzeń. Być może instalacje takie mogą poprawiać funkcjonowanie miasta, choćby w niewielkim stopniu zaspokajając potrzebę przestrzeni publicznych.

Instalacja przygotowana została z okazji premiery kolekcji H&M Conscious i H&M Conscious Exclusive.

Zdjęcia: materiały prasowe H&M
Data publikacji: 8.04.2014 09:27

Dział Wnętrza spodoba się wszystkim, którzy jawią się jako esteci, przykładający uwagę do najdrobniejszych szczegółów aranżacji. Architektura wnętrz: prezentujemy projekty wnętrz, wyszukane pomysły na wnętrza. Wnętrza mieszkań i biur, które prezentują się dizajnersko i oryginalnie. W dziale Wnętrza każdy znajdzie propozycje dla siebie, prezentowane są różne style oraz nietuzinkowe dodatki do wnętrz, które pomogą odmienić zarówno mieszkanie, jak i biuro. Zaglądając do działu, możesz obejrzeć także filmowe wnętrza, jakie do tej pory dostępne były tylko z perspektywy kamery. Z działem Wnętrza poznasz nowoczesne wnętrza, a także projekty ogrodów, które będą idealne do małych mieszkań. Jeśli poszukujesz stylowych dodatków, nie mogłeś lepiej trafić, gdyż w dziale Wnętrza odnajdziesz mnóstwo dekoracji, które staną się dla Ciebie świetną inspiracją. Odwiedź nasz dział i uczyń swoje cztery ściany oryginalnymi.