Wnętrza
WNĘTRZA

Rem Koolhaas projektuje dla Prady, czyli stararchitekt i moda

  • Komentarze

Nowa kolekcja Prady, Rem Koolhaas projektuje architekturę wnętrz

 Rem Koolhaas z biurem projektowym AMO przygotował architekturę wnętrz - scenografię pokazu, który odbył się pod koniec czerwca 2014 w Mediolanie 

Fot: http://www.oma.eu/oma

Biuro architektoniczne Rema Koolhaasa AMO zaprojektowało otoczony wodą wybieg dla domu mody Prada

Architektura wnętrz i moda

Prezentacja nowej kolekcji to dla domu mody wielkie wydarzenie.  Najważniejsi projektanci dbają o odpowiednią oprawę, zmieniając pokaz krawiectwa w spektakl. Przygotowując kolekcję wiosna - lato 2015 dom mody Prada zaprosił do współpracy Rema Koolhaasa.

Stararchitekt i kurator Biennale Architektury w Wenecji 2014 przyjął propozycję.
Przestrzeń, która powstała w wyniku tego zamówienia, to według samego Koolhaasa połączenie jaskini, wnętrza statku wycieczkowego, basenu... Można też przywoływać skojarzenia z podziemnymi cysternami Konstantynopola, albo architekturą Wenecji. W każdym razie, to architektura wnętrz, która musi być efektowna. Przez basen wypełniony ciemnoniebieską wodą prowadzi pomost. Wybieg dla modelek wydaje się unosić nad wodą, obramiony rzędami świateł i białymi arkadami. Publiczność ukryta jest w cieniu widowni, podświetlona ścieżka w kolorze ochry przyciąga wzrok.  
To już kolejna praca Koolhaasa wykonana dla Prady. Biuro projektowe AMO współpracuje z domem mody od lat, projektując m.in. meble i pawilon ekspozycyjny.

do góry
uaktualnij licznik
Miesięcznik architektura
W numerze 04/2017:
  • Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku
  • Aparthotel Lwowska 1 w Krakowie
  • Węzeł przesiadkowy w Solcu Kujawskim
  • Apartamenty LEA 251 w Krakowie
  • więcej
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody TIME S.A. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody TIME S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.